31 березня 2016 р.

Не вжитись лиху біля сміху: де сміх там лихо пропаде

На передодні 1 квітня , для підопічних Звенигородського будинку - інтернату для інвалідів та престарілих , центральна районна бібліотека підготовила і провела свято гарного настрою "Не вжитись лиху біля сміху: де сміх там лихо пропаде". Завідуюча відділом обслуговування О.Л.Гаркавенко розповіла про незрівнянного сміхотворця Павла Михайловича Губенка, який увійшов у літературу під іменем Остап Вишня. Письменник унікальної популярності, рекордних – мільйонних! – тиражів, твори якого знали навіть неписьменні. Літературна творчість була для нього такою ж органічною потребою, як повітря, як вода, як хліб.  Присутні мали змогу не лише дізнатися про цікаві факти з життя відомого гумориста, а й познайомитися з його творами.

24 березня 2016 р.

“Упаду я зорею, мій вічний народе, на трагічний і довгий твій шлях”

25 березня виповняється 17 років з дня загибелі Героя України, видатного політичного і громадського діяча, засновника і лідера Руху Вячеслава Чорновола. Саме Вячеславу Чорноволу присвячений тематичний перегляд літератури, газетних та журнальних статей “Упаду я зорею, мій вічний народе, на трагічний і довгий твій шлях”, який підготовили працівники відділу обслуговування центральної районної бібліотеки.

23 березня 2016 р.

Година пам’яті Вячеслава Чорновола


Годину пам’яті, присвячену Герою України, багатолітньому політв’язню, народному депутату України трьох скликань, голові Народного Руху України Вячеславу Чорноволу підготовили і провели бібліотекар відділу обслуговування центральної районної бібліотеки Мазира О.Я., бібліотекар Звенигородського центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів Захарченко Н.М. та директор меморіального музею-садиби В.М.Чорновола Стрижиус В.В. Захід відбувся 23 березня 2016 року у Звенигородському центрі підготовки та перепідготовки робітничих кадрів. Присутні дізналися про життєвий шлях, громадську та політичну діяльність В.Чорновола, про його роль у відновленні незалежності України та становленні української державності. В.В.Стрижиус наголосив, що мудрі слова Вячеслава Чорновола актуальні й сьогодні, зокрема:
“Дай Боже нам любити Україну понад усе сьогодні – маючи, щоб не довелося гірко любити її, втративши,” чи “Настав час великого вибору: або єдність і перемога і шлях до світла, або поразка, ганьба і знову довга дорога до світла і свободи. “
На заході прозвучали вірші Василя Стрижиуса присвячені В.Чорноволу.

22 березня 2016 р.

Микола Лисенко "Коріння Шевченкового роду"



Книжковий фонд нашої бібліотеки поповнився другим, доповненим виданням книги нащадка великого роду Тараса Шевченка, голови правління Шевченківського відділення Всеукраїнського благодійного культурно-наукового фонду Т. Г. Шевченка Миколи Лисенка «Коріння Шевченкового роду», яке побачило світ 2015 року у львівському видавництві «Апріорі». 
Для цієї книги праправнук великого Кобзаря зібрав 1300 історій, це найбільш вичерпна генеалогія українського поета .
"Я взяв собі за завдання зберегти відомості про моїх пращурів, передати ці знання наступним поколінням. Важливим завданням вважаю також наочним прикладом заохотити інших, щоб вони не полінувались в суєті повсякденних клопотів і справ зберегти пам'ять про своїх предків", - каже М.Лисенко. Книга буде цікава історикам, краєзнавцям, учням і студентам, вчителям і викладачам, а також всім, хто прагне не лише пам’ятати своє коріння, а й вивчити власний родовід.

21 березня 2016 р.

Українська вишивка

Вишиванка — символ здоров'я, краси, щасливої долі, родової пам'яті, порядності, чесності, любові, святковості; оберіг. . Символіка вишивки залежала від того, кому призначалося вбрання: парубкові — нареченому, чоловікові, хлопцеві; дівчині, заміжній жінці. Здавна в Україні ставлення до одягу було дбайливим і шанобливим. Матері вишиваючи одяг своїм дітям вкладали всю свою ніжність і молитву до Бога про збереження дорогих чад. Українська вишиванка служила як прикрасою так і оберегом, а ще й своєрідним документом, за яким можна було визначити з яких країв родом власник вишиванки.
Які б складні часи не переживав український народ, але любов до традиційної вишивки у нього ніколи не згасала. Дбайливо зберігають і примножують традиції національної вишивки і сьогодні. За допомогою нитки і голки українські майстри створювали і створюють унікальні зразки впізнаваного у всьому світі українського вбрання.
Шановні читачі, до вашої уваги книги та журнали із фондів нашої бібліотеки, які допоможуть вам знайти цікаві ідеї, навчать нової техніки шитва, надихнуть вас на створення чудових речей для краси та затишку вашого дому.

На допомогу вчителям та шкільним бібліотекарям.


   Читальний зал нашої бібліотеки пропонує журнали:

“Дивослово” - щомісячний науково — методичний журнал, призначений для вчителів української мови й літератури загальноосвітніх шкіл, викладачів середніх спеціальних і вищих навчальних закладів. В журналі друкуються статті з актуальних питань мовознавства й літературознавства, методики викладання української мови й літератури, методичні рекомендації, навчальні програми, розробки уроків, матеріали олімпіад, конкурсів, мовні консультації, сценарії виховних заходів, рецензії. Популяризуються новітні педагогічні технології, узагальнюється досвід ефективної роботи вчителів-практиків, розповідається про майстрів-словесників, презентуються навчальні заклади нового типу.
“Зарубіжна література в школах України” - редакція журналу намагається максимально допомогти опанувати нову програму із зарубіжної літератури. Літературознавчі та методичні матеріали, рекомендації науковців, поради вчителів-практиків та їхні розробки уроків допоможуть осмислити нововведені твори.
"Позакласний час" - науково-методичний журнал, на сторінках якого можна прочитати про новини шкільного самоврядування, знайти сценарії шкільних свят, конкурси, мандри, розваги, а також матеріали для патріотичного виховання школярів, розробки виховних заходів місяця, годин спілкування, батьківських зборів, дидактичні матеріали для здійснення превентивного виховання.
"Шкільна бібліотека" – в цьому журналі ви знайдете календар свят та подій місяця, актуальні статті з організації роботи бібліотечних установ, матеріали, підготовлені працівниками Української Бібліотечної Асоціації, цікаві історичні довідки, найсвіжіші новини від українських видавництв, сценарії бібліотечних масових заходів тощо.

Міжнародний день поезії


    Сьогодні, 21 березня, відзначаємо Міжнародний день поезії. Вже більше десяти років світова громадськість у цей день привертає увагу до одного з найважливіших культурних явищ - віршів. Мабуть, недаром ця дата співпадає із весняним рівноденням – бо ж саме вірші, як відомо, допомагають повернути рівновагу в почуваннях людини або дають поштовх жити повніше і щасливіше – любити, ненавидіти, йти до своєї мети чи призупинити на мить потік змін і заспокоїтись. 

    Найкращим визначенням поезії є слова Ліни Костенко: "Поезія - це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі". Саме таку назву має перегляд поетичних збірок сучасних поетів Шевченкового краю, який запропонований увазі читачів у читальному залі нашої бібліотеки.
   Тож не забуваймо про ще один світлий промінчик у житті, навіть якщо за вікном весна чомусь не зовсім ще весняна – теплий вірш поряд з чашечкою солодкого гарячого чаю чи кави точно підніме настрій!