30 вересня 2022 р.

З Всеукраїнським днем бібліотек !

 Колектив Звенигородської публічної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського щиро вітає колег,  читачів та усіх, хто шанує бібліотеку та цінує книгу з Всеукраїнським днем бібліотек. Бажаємо всім творчої наснаги, міцного здоров’я, натхнення, дружнього взаєморозуміння та підтримки, уваги читачів , справніх шанувальників і, звичайно, перемоги та миру нашій країні.

Вітання!

29 вересня 2022 р.

Акція "Бібліотека для тебе".

Вітання від нашої колеги, колишнього працівника бібліотеки та відділу культури Зої Іванівни Олефіренко.
#zvenlib #твоя_бібліотека #привітай_бібліотеку #бібліотекаспільнодія #бібліотека_для_тебе

Флешмоб-читання "Читаємо, мріємо, гуртуємося".

 Вірш читає методист Звенигородської публічної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського Оксана Лещенко.
#zvenlib #читання_для_перемоги #словом_наближаємо_перемогу #read_and_win

28 вересня 2022 р.

Акція "Бібліотека для тебе"

Вітання від нашого постійного читача і партнера, поета та давнього друга бібліотеки Василя Стрижиуса.
#zvenlib #твоя_бібліотека #привітай_бібліотеку #бібліотекаспільнодія #бібліотека_для_тебе

Флешмоб-читання "Читаємо, мріємо, гуртуємося".

 Вірш Мар'яни Савки читає завідувачка відділом обслуговування Звенигородської публічної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського Ольга Гаркавенко.
#zvenlib #читання_для_перемоги #словом_наближаємо_перемогу #read_and_win

27 вересня 2022 р.

День пам'яті Михайла Стельмаха.

 27 вересня день пам'яті Михайла Стельмаха - відомого українського письменника, драматурга, фольклориста, Шевченківського лауреата (1912-1983).Він був чи не єдиним українським радянським письменником, який отримав високі нагороди за свою творчість і не був членом Комуністичної партії Радянського Союзу. Українці свого часу зачитувалися його творами.  Стельмах був одним із перших хто порушив проблеми Голоду 1932–1933 рр. та боротьби ОУН-УПА проти СРСР. Вдячні читачі писали йому листи з усіх куточків Батьківщини, не знайомі між собою, всі як один дякували письменнику, що він неначе розповів про їхнє життя.


Акція "Бібліотека для тебе".

 Вітання від нашої юної читачки Березюк Еліна.
#zvenlib #твоя_бібліотека #привітай_бібліотеку #бібліотекаспільнодія #бібліотека_для_тебе

Флешмоб-читання "Читаємо, мріємо, гуртуємося".

Свій вірш читає  поет, давній друг бібліотеки Василь Стрижиус.
#zvenlib #читання_для_перемоги #словом_наближаємо_перемогу #read_and_win

Акція "Бібліотека для тебе".

 Вітання від нашої юної читачки Ткаченко Аліни.
#zvenlib #твоя_бібліотека #привітай_бібліотеку #бібліотекаспільнодія #бібліотека_для_тебе

26 вересня 2022 р.

Акція "Бібліотека для тебе"

 Напередодні Всеукраїнського для бібліотек Українська бібліотечна асоціація оголосила акцію "Бібліотека для тебе". Відвідувачі Звенигородської публічної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського також долучились до цієї акції. 
Вітання від Ольги Рябової, начальника архівного відділу Звенигородської райдержадміністрації.
#zvenlib #твоя_бібліотека #привітай_бібліотеку #бібліотекаспільнодія #бібліотека_для_тебе

Флешмоб - читання "Читаємо, мріємо, гуртуємося".

 Цьогоріч День бібліотек ми відзначаємо в умовах воєнного стану. Уся країна об’єдналася для боротьби з рашизмом, а бібліотеки для своїх спільнот, громад та новоприбулих стали  точкою опори, і місцем сили, і простором для спільнодії. Відвідувачі та бібліотекарі Звенигородської публічної бібліотеки долучилися до флешмоб-читання "Читаємо, мріємо, гуртуємося" українських поетичних і прозових творів, які співзвучні внутрішньому стану українців сьогодні.
Вірш Павла Вишебаби ( у мирному житті поет, музикант та громадський діяч, а нині  командир відділення у 68 бригаді ЗСУ) читає Світлана Жукова, волонтерка, член ДФТГ.
#zvenlib #читання_для_перемоги #словом_наближаємо_перемогу #read_and_win

День пам'яті Зінаїди Тулуб.

Сьогодні день пам'яті української письменниці Зінаїди Тулуб. 26 вересня 1964 року у Києві на 74-му році упокоїлася шляхетна особистість із романтичною зовнішністю, витонченими манерами, досконалим знанням семи мов, авторка першого історичного українського роману-дилогії "Людолови". Її прадіди - запорозькі полковники, дід Олександр Тулуб - кирило-мефодієвець, приятель Тараса Шевченка. Зінаїда Тулуб  виросла в зросійщеній сім’ї, але усвідомивши себе українкою, стала справжньою донькою своєї Батьківщини. Цього пориву патріотизму радянська влада не оцінила, сталінський режим прирік письменницю на тортури та майже 20 років таборів. Однією з найвидатніших робіт Тулуб став історичний роман “Людолови”, в якому письменниця розповіла про жінку, що стала прототипом Роксолани.  

22 вересня 2022 р.

21 вересня 2022 р.

Стівену Кінгу - 75!

 21 вересня американському письменнику Стівену Кінгу виповнюється 75 років. Його титул “короля жахів” ще ніхто не зміг заперечити. Кінг пише вже понад пів століття. За цей період опублікував 55 романів, пів десятка наукових книг і близько 200 оповідань. А читачі з усього світу придбали понад 350 млн екземплярів його книжок. Ще Кінг став рекордсменом серед письменників, чиї твори екранізували: майже 100 стрічок вийшло на основі його книг.
Цього року Стівен Кінг проявив себе як палкий прихильник України. Починаючи з перших днів повномасштабної війни, Кінг уважно стежить за перебігом подій у нашій країні. Одним з перших серед світових письменників відмовився видавати свої книжки в росії, ініціював у твіттері гештег #putinlies, закликавши людей не вірити російським ЗМІ. Стівен Кінг порівнює російські пропагандистські ЗМІ з орвеллівськими пресою й телебаченням з роману "1984".

Герберт Джордж Веллс - це просто фантастика.

 21 вересня 1866 народився Герберт Джордж Веллс, родоначальник науково-фантастичної літератури 20 століття і найбільший майстер критичного реалізму.  За своє творче життя Герберт Уеллс написав близько 40 романів і багато томів оповідань, кілька десятків творів з філософської, соціологічної та історичної проблематики з політичними і соціальними прогнозами, кілька книг для дітей і автобіографію. Першим художнім твором Уеллса став фантастичний роман "Машина часу" (1895), завдяки якому він відразу ж здобув популярність і світове визнання. Потім пішли книги "Острів доктора Моро" (1896), "Людина-невидимка" (1897), "Війна світів" (1898), "Перші люди на Місяці" (1901), "Їжа Богів" (1904) та інші. Ці твори принесли письменникові славу найзначнішого експериментатора в жанрі науково-фантастичної літератури, показавши його здатність зробити правдоподібною  найзухвалішу вигадку.

День памʼяті Олександра Кошиця.

Сьогодні день пам'яті хорового диригента, композитора та етнографа, нашого земляка Олександра Кошиця. Визнаний світовими критиками, він увійшов до когорти найвпливовіших митців хорового виконавства першої половини ХХ століття. Лише на Батьківщині незнаний і забутий. У період СРСР його ім’я було заборонено. Вважалося, що він націоналіст, який веде антирадянську агітацію українською народною піснею.Тріумфом Кошиця було турне Української хорової капели у 1919-1924 роках, створеної за дорученням Симона Петлюри. Хор мав завоювати у світі симпатію до українців і новоствореної держави - УНР, з чим впорався більш, ніж успішно. Шість років тривали гастролі хору, всюди їх виступи проводжали гучними оплесками, захопленням. Про Україну заговорили у Європі та на обох американських континентах. А от політичні обставини в рідному краї викликали сльози на очах. Україну силою приєднали до СРСР і митцю вже не судилося повернувся на Батьківщину. Решту життя Кошиць провів в еміграції. Починаючи із 1924 року Олександр Антонович мешкає у США та Канаді. Пише музичні твори, створює обробки до українських пісень. У Нью-Йорку видає збірку пісень, перекладених англійською мовою. Кошиць хотів повернутися на Батьківщину, писав листи-прохання в СРСР, але заборона радянської влади була категоричною. Особливо болісно Олександр Антонович переживав свою неможливість повернутися тоді, коли дозвіл вертати назад отримали Грушевський та Винниченко. Попри душевні муки, продовжує займатися хором. В еміграції Кошиць долучився до розвитку та збереження української національно-музичної культури. 
21 вересня 1944 року Олександр Кошиць пішов із життя. Його похорон був схожий на жалібну демонстрацію. Похований видатний українець у мавзолеї вінніпезького цвинтаря "Ґлен-Іден".
Пропонуємо вашій увазі книгу із фонду нашої бібліотеки:ТІНА ПЕРЕСУНЬКО "Культурна дипломатія Симона Петлюри. "Щедрик"» проти "русского мира". Місія капели Олександра Кошиця (1919–1924)", яка дозволить вам більше дізнатися про тріумфальне турне Української Республіканської капели під орудою Олександра Кошиця. 

20 вересня 2022 р.

Важливо!

Вітаємо!

20 вересня святкує свій день народження Дара Корній (справжнє ім’я — Мирослава Іванівна Замойська) — відома українська письменниця, журналістка, волонтерка. Магія та чари – це про книги Дари Корній, які сповнені особливого містицизму і змушують зануритися в атмосферу загадкових історій. Твори цієї авторки відзначаються неповторним стилем, у якому українська міфологія гармонійно переплітається з реальністю, порушуються проблеми добра і зла, кохання, людських стосунків. Кожна книга Дари Корній – то своєрідна знахідка, її книги часто запитують у бібліотеці, і ми маємо що запропонувати своїм читачам. 

19 вересня 2022 р.

Важливо!

А ви знали?

А ви знали, що 19 вересня 1919 року у Києві денікінцями було розгромлено одну із найстаріших та найбільших україномовних книгарень. Вона відчинила свої двері ще у 1899 році. Це був справжній центр українського національного життя. Цінителі українського друкованого слова сходились сюди придбати новинки, обговорити уже прочитане. 
Трохи більше сорока тисяч книжок українською мовою було спалено. 

Вітаємо!

 Сьогодні, 19 вересня, свій день народження святкує Оксана Забужко. Письменниця, поетка, авторка есеїв та видатна інтелектуалка Оксана Стефанівна Забужко відома в усьому світі. Її книжки здобувають найвідоміші літературні премії, їх перекладають на десятки мов та постійно перевидають.Її роман "Польові дослідження з українського сексу" став першим бестселером незалежної України, вона автор поетичних збірок: "Травневий іній", "Диригент останньої свічки", "Автостоп", "Друга спроба: Вибране"; прозових творів: "Казка про калинову сопілку", "Сестро, сестро (повісті й оповідання)", "Музей покинутих секретів"; філософсько-літературознавчих праць "Шевченків міф України", "Notre Dame d'Ukraine". Твори письменниці перекладені більш, ніж 20-ма мовами. Вистави за її творами ставлять на багатьох театральних сценах України і світу. Шведське видавництво Norstedts готує до друку нову книжку Оксани Забужко "Найдовша подорож" - есей про два плани цієї війни: 30-літній і 300-літній.  Мова її творів,про що б не говорила-писала письменниця, завжди пристрасна, завжди емоційна. Сьогодні вона - потужний голос на Заході на користь Перемоги України, вона б'є на сполох, розворушує громадськість. У березні цього року Оксана Забужко - не громадянка ЄС, не посадова особа - виступала перед Європарламентом: "Захищаючи Україну від російських бомб Європа захистить себе. Світ таки міняється. (але, Господи, як же повільно, коли ті хвилини скапують людськими життями!)".

2 вересня 2022 р.

Важливо!

А ви знали ?

 А ви знаєте, що 2 вересня 1996 року в Україні було введено в обіг національну валюту - гривню. Проте історія гривні, як грошової одиниці, набагато давніша – їй більше тисячі років і сягає вона часів Київської Русі та походить від слова "гривна" - стародавньої нашийної прикраси, а також вагової, лічильної і монетної одиниці, що мала поширення на теренах сучасної України.  
з 1996 року гривня пройшла шлях "від Володимира до Володимира" – від Київського князя Володимира, який з’явився на першій одногривневій банкноті, до Володимира Вернадського, який нещодавно прикрасив тисячегривневу купюру. Оформлював українські гривні відомий український графік, лауреат Шевченківської премії - Василь Лопата. Ескізи гривні робили шість митців, і найкращим було визнано ескіз Василя Лопати.

1 вересня 2022 р.