28 серпня 2021 р.

Поетичні рядки.

 Чого являєшся мені у сні?..
Чого являєшся мені
У сні?
Чого звертаєш ти до мене
Чудові очі ті ясні,
Сумні,
Немов криниці дно студене?
Чому уста твої німі?
Який докір, яке страждання,
Яке несповнене бажання
На них, мов зарево червоне,
Займається і знову тоне
У тьмі?
Чого являєшся мені
У сні?
В житті ти мною згордувала,
Моє ти серце надірвала,
Із нього визвала одні
Оті ридання голосні —
Пісні.
В житті мене ти й знать не знаєш,
Ідеш по вулиці — минаєш,
Вклонюся — навіть не зирнеш
І головою не кивнеш,
Хоч знаєш, знаєш, добре знаєш,
Як я люблю тебе без тями,
Як мучусь довгими ночами
І як літа вже за літами
Свій біль, свій жаль, свої пісні
У серці здавлюю на дні.
О ні!
Являйся, зіронько, мені!
Хоч в сні!
В житті мені весь вік тужити —
Не жити.
Так най те серце, що в турботі,
Неначе перла у болоті,
Марніє, в'яне, засиха, —
Хоч в сні на вид твій оживає,
Хоч в жалощах живіше грає,
По-людськи вільно віддиха,
І того дива золотого
Зазнає, щастя молодого,
Бажаного, страшного того
Гріха! 
Іван Франко

27 серпня 2021 р.

Великий американець Теодор Драйзер.

Сьогодні виповнюється 150 років від дні народження Теодора Германа Альберта Драйзера - знаменитого американського письменника і громадського діяча. Теодор Драйзер давно зайняв почесне місце серед класиків світової літератури. Його твори, що зачіпають гострі соціальні проблеми, користувалися величезним успіхом у читачів у всьому світі і до цих пір викликають живий інтерес. Його романи, новели, нариси, драматичні твори по праву належать до кращих зразків реалістичної літератури. Серед них особливо популярні романи “Сестра Керрі”, “Дженні Герхардт”, “Фінансист”, “Титан”, “Геній”, “Американська трагедія” і інші. Усі твори Драйзера мають виразно соціальну направленість. Вони засуджують світ фінансової наживи й розрахунку, де не лишилося місця людським почуттям. Письменник намагався показати, що в гонці за матеріальним ми забуваємо про вічне. 



Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

 Т. Гундорова "Невідомий Іван Франко. Грані ізмарагду"

Як насправді звали великого Каменяра? На перший погляд - дивне запитання. Однак, насправді прізвище Франко звучало з наголосом на першому складі, але через співзвучність його з прізвищем фашистського диктатора Іспанії Баамонде Франко було прийняте "мудре" рішення компартійними босами перенести наголос у прізвищі Івана Франка на останній склад і тільки таким дозволити вживати його в радянській літературі. Не всі знають, що насправді вдома і в рідному селі Нагуєвичах Франка звали зовсім не Іваном чи Івасиком, а Мироном. Відоме оповідання "Малий Мирон" є повністю автобіографічним.
Про ці та інші цікаві факти з життя Франка ви дізнаєтесь, коли прочитаєте книгу Тамари Гундорової "Невідомий Іван Франко. Грані ізмарагду".

Іван Франко: Я син народу, що вгору йде...

27 серпня народився Іван Франко (1856-1916) - письменник, вчений-енциклопедист, мислитель, політичний і громадський діяч.  Він залишив по собі колосальну художню і наукову спадщину, яка складається з близько 50 тисяч творів. За сорок років творчої діяльності Іван Франко видав одинадцять поетичних збірок, понад сто оповідань, дев’ять повістей, понад десять драматичних творів. Плідною була і публіцистична діяльність Івана Франка – понад дві тисячі публікацій. Він є автором численних перекладів творів світової літератури - з французької, німецької, англійської, російської, польської, чеської, сербської, хорватської, старогрецької, латинської, арабської, давньоєврейської, індійської та інших мов. За радянських часів творча спадщина Івана Франка немилосердно фальсифікувалася. Радянське франкознавство однобічно, тенденційно висвітлювало його творчість, представляючи Франка як активного поборника ідей “українсько-російського єднання”, переконаного соціаліста, войовничого атеїста. Після здобуття української незалежності на зміну стереотипу “революціонера-демократа”, “Каменяра комуністичного майбутнього” прийшов образ Франка-Мойсея, провидця визвольних змагань ХХ ст.

25 серпня 2021 р.

Ми на святі Незалежності. Локація ІІІ.

Ми на святі Незалежності України. Третя локація — фотозона “Я люблю Україну.” 






Ми на святі Незалежності. Локація ІІ.

Ми на святі Незалежності. Друга локація  - географічний квест  “Знайти рідне місто на старовинних картах”. Цього разу до колекції наших старовинних карт добавилася карта із книги Агатангела Кримського “Звенигородщина Шевченкова Батьківщина з погляду етнографічного та діалектологічного.”















Ми на святі Незалежності. Локація І.

Публічна бібліотека ім.Ю.С.Кримського Звенигородської міської ради взяла участь у святкуванні 30 річниці Незалежності України. Наші локації як завжди  були в центрі  уваги. 
Перша локація: книжкова виставка “Соборна і вічно жива Україна.” 






Виставка архівних документів до 30-річчя Незалежності України.

До 30 річниці Незалежності України у приміщенні  публічної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського експонується виставка архівних документів із фонду  архівного відділу Звенигородської райдержадміністрації. Усіх хто цікавиться історією проголошення Незалежності України у 1991 році запрошуємо до бібліотеки переглянути історичні матеріали.

19 серпня 2021 р.

Вітаємо!

З Яблучним Спасом! Хай ваше життя буде солодким та соковитим, як стиглі яблука!

18 серпня 2021 р.

Януш Леон Вишневський:"Фахівець жіночої душі".

Сьогодні свій День народження святкує Януш Вишневський — один із найпопулярніших польських письменників. Як людина, що займається молекулярною біологією, навіть не думав, що колись буде автором бестселерів. Його сміливо можна назвати теоретиком кохання, який своїми романами підкорює жіночі серця. У них багато авторського, а також інтимного, за що Вишневському часто докоряють. Та він не переймається цим питанням, адже пише для свого читача так, як вважає за потрібне. Кілька років тому його дебютний роман  “Самотність у мережі” завоював серця величезної кількості читачів. А якщо точніше – то переважно читачок, котрі з захопленням слідкували, чим же закінчиться любовне листування головних героїв в Інтернеті. Зараз у доробку письменника вже більше десятка книг, але він, незважаючи на цей чималий літературний багаж, вважає себе найперше науковцем, адже у нього за спиною  дві докторські ступені та робота на морському флоті.

Приємна новина!

 УРААА!!! Наша бібліотека потрапила в 100 найкращих в рамках благодійної акції від БФ “Бібліотечна країна” та премії KBU AWARDS. Дякуємо  за подаровані книги. Надіємося на подальшу співпрацю.

День пам'яті Марії Примаченко.

Сьогодні День пам'яті Марії Примаченко (1909-1997), однієї з найвідоміших українських художниць, представниці “наївного мистецтва”. Геніальна художниця створила власний мистецький стиль, якій увібрав у себе усі художні стилі ХХ століття, це і імпресіонізм, і неоромантизм, і експресіонізм. Загалом за роки свого творчого життя Марія Примаченко створила понад 800 картин – більша частина з них зберігається в Київському музеї українського народного декоративного мистецтва, також її картини представлені в найвідоміших державних і приватних галереях Франції, Болгарії, Австрії, Угорщини, Канади, Білорусі, Бельгії, Данії, Швеції, Португалії, Польщі, Грузії. За життя мисткині, протягом 30-80 років ХХ ст., відбулися близько 60 виставок картин, найвідоміші з яких – “Калиновий берег”, “Галя і козак”, “Літа молодії”. Водночас художниця проілюструвала шість дитячих книжок. Згодом ім’я Марії Примаченко було внесено до Всесвітньої енциклопедії мистецтва поряд з такими іменами, як француз Анрі Руссо, грузин Ніколо Піросмані, хорват Іван Генералич, поляк Никифор Криницький.