А ви знали, що сьогодні - День прогулянки в парку. Подія присвячена возз’єднанню людини та природи, адже прогулянки на свіжому повітрі спонукають уважніше прислухатися до власних думок та поговорити сам на сам із собою. Ми ж пропонуємо вирушити на прогулянку з цікавою книгою, адже у читанні на природі є кілька переваг, серед яких можливість відчути зв'язок з навколишнім світом. Так, вирушаючи на прогулянку можна запастися томиком чогось романтичного або історичного, з докладними описами пейзажів. А де, якщо не на березі річки або біля багаття рефлексувати за класикою світової літератури, або зачитуватися рядками поезій.
30 березня 2023 р.
Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.
Пропонуємо вашій увазі захопливий детективний роман “Дівчина у кризі” британського письменника Роберта Бриндзи, що розпочинає серію книг про детектива Еріку Фостер .
В озері вкрите кригою знайдено труп дівчини Андреа - доньку впливових людей, які можуть вплинути на всіх і все і, в тому числі, на розслідування. Розкриваючи цю справу, детективи виявляють і інші схожі вбивства повій. Та начальство і сім'я відмовляються проводити паралелі з даною справою, адже це б'є по репутації сім'ї. Ризикуючи своєю кар'єрою детектив Еріка Фостер все ж "копає" далі і дізнається скриті факти з життя Андреа. Так хто ж злочинець? Серійний маніяк? Або хтось причетний із близьких? А може всього лише випадковий збіг? Напруга і інтрига тримається майже до самого кінця.
#книжкові_новинки #бібліотека_радить #увага_новинки #читаюукраїнською #люблючитати #робертбриндза #дівчинаукризі #це_цікаво #із_фонду_нашої_бібліотеки
Поезія народжена війною.
Прожити день вже тягне на рекорд...
Якимсь таким немилосердним риком
Ревуть трибуни - о, який то спорт -
Бої без правил з двадцять першим віком...
Таких ударів підла множина,
Зосталося Вітчизни пів окрайця,
І ніби ніж до горла, ця війна
Твоїм солдатам, доле, і скитальцям...
Ця чорна кров, і цей червоний піт.
Ці перегари вигорілих згарищ.
І цей пригрітий після бою кіт,
І цей убитий в тім бою товариш.
Ці передчасні вибухи аорт
У небеса, закладені свічками,
Ну що поробиш, як триває спорт,
А п'єдестал - могили із вінками...
#БогданТоменчук
29 березня 2023 р.
А ви знали ?
А ви знали, що 29 березня 1933 року 28-річний валлійський журналіст Ґарет Річард Вон Джонс (Gareth Richard Vaughan Jones) скликав прес-конференцію в Берліні, де публічно заявив про катастрофічні наслідки колективізації в Україні.
Ґарет Джонс отримав блискучу освіту, вільно володів німецькою, французькою та російською мовами. Був радником прем'єр-міністра Великої Британії Девіда Ллойд Джорджа, писав статті до The Western Mail, The Times, Manchester Guardian, Berliner Tageblatt. Тричі побував у Радянському Союзі. Тон перших його публікацій 1930 року доволі нейтральний, відчувається навіть захоплення планами більшовиків. Востаннє побував в СРСР на початку 1933-го. Порушив заборону ОДПУ на в'їзд іноземним журналістам до охопленої України. У березні того року він купує квиток до одного з великих міст, але виходить із потяга на півдорозі й далі подорожує Харківщиною пішки залізничними коліями – разом із селянами, які втечею з рідних місць рятуються від голодної смерті. Їхні розповіді, а також побачене, занотовує до маленьких щоденників. Джонса затримує ОДПУ й фактично депортує із СРСР. "Голод практично скрізь. І мільйони вмирають від нього, – пише Ґарет Джонс у листі батькам одразу по поверненні з СРСР. - Я бродив кілька днів Україною, і там не було хліба, у дітей боліли животи, всі коні та корови виздихали, й люди також вмирали з голоду. Терор набув нечуваних масштабів". А 29 березня 1933-го він скликає в Берліні прес-конференцію, на якій вперше публічно заявляє про катастрофічний голод в Україні. Прес-реліз передруковують провідні світові видання, зокрема New York Evening Post та Manchester Guardian. 12 серпня 1935 року Ґарет Джонс був убитий за загадкових обставин під час подорожі до Маньчжурії. Те, що в організації його поїздки брали участь, зокрема, троє осіб, причетних до радянських спецслужб, наштовхує на думку, що саме комуністичні каральні органи були винуватцями смерті британського журналіста.
У фонді нашої бібліотеки є книга польського репортера та письменника Мірослава Влеклого “Людина, яка забагато знала” — це своєрідний репортаж-реконструкція подорожі Ґарета Джонса до Радянського Союзу в 1930-х роках .
Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.
Сучасна українська література крута та різнобарвна. З нею потрібно знайомитися та читати якомога більше. Пропонуємо вашій увазі книгу сучасного українського автора, лауреата престижної літературної премії “Смолоски”, автора і ведучого вечірнього шоу на YouTube “Martyn Yakub Sho°“ Мартина Якуба "Не твоє собаче діло".
Головний герой книги Макс Гедзь - приватний детектив, якому не надто таланить в житті. Фінансові проблеми штовхають його взятись за справу, замовник якої не надто приємна Максу людина. Але він навіть не уявляє куди заведе його розслідування і які страшні таємниці випливуть назовні. Окрім головного розслідування Мартин Якуб підняв у цій книзі теми насильства та знущання над тваринами. Ці дві теми розкривалися з новими героями, які взаємодіяли з Максом протягом книги. Бо було цікаво дізнаватися про життя персонажа поза межами розслідувань і пригод, які з ним зв'язані.
Книга динамічна, цікава, жива. Сюжет тримає в напрузі, насичений деталями і несподіваними поворотами. Достойний український детектив, який має бути прочитаним кожним поціновувачем даного жанру.
#сучаснаукраїнськапроза #книжкові_новинки #бібліотека_радить #увага_новинки #читаюукраїнською #люблючитати #мартинякуб #нетвоєсобачеділо #укрсучліт #це_цікаво #із_фонду_нашої_бібліотеки
27 березня 2023 р.
Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.
Олена Печорна. Грішниця.
Сюжет книги📗 дуже захопливий, відвертий, трагічний, але дуже життєвий, адже зачіпає потаємні струни в душі💔. У ній ніби межує два світи - морок минулого та невизначеність теперішнього. Авторка вдало поєднує ці світи, показуючи, що тіні минулого залишаються з нами завжди і можуть навіть повністю оволодіти нашими думками. Головна героїня - Лариса, виросла у “будинку з примарами”, була позбавлена дитинства та надії на світле майбутнє. Все ії життя перетворилось на пошук тієї любові, якої вона не відчувала від своїх батьків. Книга📘 дуже атмосферна, дуже цікава, морально важка, але дочитавши її розумієш, що не дарма провів час.
Однозначно рекомендуємо прихильникам сучасної української літератури📚.
#сучаснаукраїнськапроза #книжкові_новинки #бібліотека_радить
#увага_новинки #читаюукраїнською #люблючитати #ОленаПечорна
#грішниця #укрсучліт #це_цікаво #із_фонду_нашої_бібліотеки
24 березня 2023 р.
А ви знали?
А ви знали, що 24 березня 1919 року на гастролі країнами Європи вирушила Українська республіканська капела під керівництвом Олександра Кошиця, яку було створено на два місяці раніше Законом УНР. Її створення ініціював Симон Петлюра, який вирішив використати українську народну пісню як елемент культурної дипломатії з метою поширення інформації про Україну за кордоном.
Більше про закордонне турне хору Олександра Кошиця ви зможете дізнатися з книги Тіни Пересуньки “Культурна дипломатія Симона Петлюри: "Щедрик" проти "русского мира". Місія капели Олександра Кошиця”. Ця книга є у фонді нашої бібліотеки.
Поезія зближує...
Поезія – це унікальний вид мистецтва, що зближує людину із світом. І немає відповіді на питання, в чому секрет поетичних чарів. Поезія залишається загадкою. Вона вабить читачів. А той, хто кричить, що не любить віршів, просто не знайшов собі поета до душі.
Вірш Надії Сакової читає Алла Мартиненко.
#всесвітнійденьпоезії #деньпоезії #поезія #вірші #люблювірші #віршіукраїнською
23 березня 2023 р.
Поезія надихає...
Поезія лікує, надихає, розчулює. Вона не вимагає від вас багато уваги й часу – але якщо ви все ж знайдете для неї трохи місця у своєму житті – вона вам неодмінно віддячить. Всесвітній день поезії – гарна нагода поділитися улюбленим віршем.
Вірш Павла Тичини читає Любов Павлова
Вірш Павла Тичини читає Любов Павлова
#всесвітнійденьпоезії #деньпоезії #поезія #вірші #люблювірші #віршіукраїнською
22 березня 2023 р.
Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.
Катерина Калитко – без перебільшення, одне з найяскравіших імен в сучасній українській літературі. Причому проявляється вона одночасно і в прозі, і в поезії, і в перекладацькій діяльності. У сімнадцятирічному віці вона перемогла в поетичному конкурсі "Гранослов", а її збірка оповідань "Земля Загублених, або Маленькі страшні казки» 2017 року була відзначена званням «Книга року BBC». У 2019 році на міжнародному поетичному фестивалі Meridian Czernowitz авторка презентувала свою нову поетичну збірку "Ніхто нас тут не знає, і ми нікого", яку ілюстрував письменник Юрій Іздрик. Твори письменниці перекладені десятьма різними мовами. На цьогорічну Шевченківську премію Катерина Калитко номінувалася із книгою "Орден мовчальниць".
Книги Катерини Калитко є у фонді нашої бібліотеки. Приходьте, вибирайте, читайте. Буде цікаво.
Книги Катерини Калитко є у фонді нашої бібліотеки. Приходьте, вибирайте, читайте. Буде цікаво.
#катеринакалитко #шевченківськапремія2023 #це_цікаво #із_фонду_нашої_бібліотеки
Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.
Двадцять другого березня - день Великомучеників Севастійських, день Сорока мучеників, Сорок Святих, або день Усіх Святих, у народі "Сороки”.
За православним календарем - 40 святих мучеників - це 40 воїнів римського легіону, які не зрадили християнської віри, коли у 320 році воєначальник- язичник у вірменському місті Севастія хотів примусити їх принести жертви його богам. Воїни загинули у холодному озері. Сорок святих вважаються покровителями рідних, які знаходяться у далекій дорозі. Пам'ять 40 мучеників відноситься до найшанованіших свят. 22 березня на службі в храмах жінки моляться за повернення додому чоловіків із далеких доріг.
У цей день птахи повертаються з вирію, співають 40 пісень, а сорока кладе до свого гнізда 40 прутиків. На Сорок святих у давнину кожна господиня мала пекти пироги, пампушки чи інше печиво: пекли сорок пампушок або пирогів з капустою, квасолею, сушнею. У деяких місцях замість печива готували вареники з маком, також сорок штук — за чисельністю мучеників.
Як у давнину відзначали Сорок Святих на Звенигородщині ви можете дізнатися з книги Агатангела Кримського “ЗВЕНИГОРОДЩИНА. ШЕВЧЕНКОВА БАТЬКІВЩИНА З ПОГЛЯДУ ЕТНОГРАФІЧНОГО ТА ДІАЛЕКТОЛОГІЧНОГО”.
Поетичні рядки.
Читання поезії – це завжди читання самого себе, занурення у свої глибини, співвіднесення з ліричним героєм – і, як бонус, можливість віднайти відповіді на питання, що давно хвилюють.
Вірш Надії Сакової читає Алла Мартиненко.
#всесвітнійденьпоезії #деньпоезії #поезія #вірші #люблювірші #віршіукраїнською
21 березня 2023 р.
Юрій Мушкетик – сучасний прозаїк історичного минулого.
Сьогодні – день народження відомого українського письменника, Героя України, лауреата Шевченківської премії Юрія Мушкетика (1929 — 2019). Юрій Мушкетик увійшов у сучасну українську літературу як автор творів, у яких минуле гостро віддзеркалюється в проблематиці сьогодення. Перша повість Мушкетика “Семен Палій” вийшла у світ далекого 1954 року. Найкращі його повісті і романи, зокрема “Яса”, “З’їж серце лева”, “Біла тінь”, “Брат на брата”, “Суд над Сенекою”, “Позиція”, “Час звіра” увійшли до літературної скарбниці ХХ-го століття, широко відзначені літературною критикою і читацькою увагою. Юрій Мушкетик понад 10 років керував журналом “Дніпро”, а в 1986 – 2001 роках очолював Національну спілку письменників України. За цей час на її основі створили “Народний рух”, товариства “Просвіта” і “Меморіал”. “Звичайно, письменники мого покоління не сягнули того рівня жертовності, що Іван Світличний, Василь Стус чи Євген Сверстюк… Але ми на них дивилися. Я увесь вік сповідував кредо деяких афінських демократів: щоб ніхто через мене не одягнув чорного плаща, тобто намагався не робити зла”, – сказав Юрій Мушкетик в одному зі своїх численних інтерв’ю.
День пам'яті Ольги Кобилянської.
Сьогодні день пам’яті одної з найзагадковіших письменниць в усій історії української літератури, людини з європейським мисленням Ольги Кобилянської(1863-1942). Яскрава і самобутня жінка зі складною долею, Ольга Кобилянська - взірець незламного характеру, твердості духу та всебічного таланту. Її твори (повісті “Царівна”, “Земля”, “Ніоба”, “У неділю рано зілля копала”, оповідання “Меланхолійний вальс”, “Людина” та інші) в 20-30 роки минулого століття були відомі далеко за межами Буковини. Український Вільний університет у Празі присвоїв їй звання почесного доктора. Письменницю називали “гірською орлицею” за горде серце, “пишною трояндою в саду української літератури” — за яскраву метафоричність бачення. Себе ж вона називала скромно й просто — “робітницею свого народу”, девізом життя якої були слова: “Що люблю, люблю вже навіки”.
Всесвітній день поезії.
Поезія єднає. Якщо вам подобаються однакові вірші, цілком можливо, ви станете чудовими співрозмовниками і друзями. Схожі поетичні смаки говорять про схоже світовідчуття, а отже, про десятки спільних ниточок, які можуть між вами протягнутися. Поділіться улюбленим віршем – і, можливо, відкриєте когось з дуже неочікуваного боку.
#всесвітнійденьпоезії #деньпоезії #поезія #вірші #люблювірші #віршіукраїнською
Вірш Олександра Олеся читає Любов Павлова.
20 березня 2023 р.
Поезія - це музика душі...
Поезія – це музика душі, найдавніший духовний скарб людства. Вона втамовує душевну спрагу, пробуджує в людині радість життя, любов до краси, входить в наше життя з дитинства і залишається з нами до кінця. Кожний знаходить в ній щось своє, близьке і зрозуміле. Згідно резолюції 30-ї сесії ЮНЕСКО, яка проходила в 1999 році в Парижі, було прийнято рішення щорічно відзначати 21 березня Всесвітній день поезії (World Poetry Day), в українському календарі це свято вперше з’явилося у 2004 році. У рамках відзначення Всесвітнього дня поезії Звенигородська публічна бібліотека ім.Ю.С.Кримського ініціювала проведення поетичного тижня, до участі в якому долучилися члени клубу “Берегиня” Алла Мартиненко та Любов Павлова.
#всесвітнійденьпоезії #деньпоезії #поезія #вірші #люблювірші #віршіукраїнською
Вірш Михайла Масла читає керівник клубу "Берегиня", голова міської ветеранської організації Алла Мартиненко.
Вірш Михайла Масла читає керівник клубу "Берегиня", голова міської ветеранської організації Алла Мартиненко.
17 березня 2023 р.
Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.
Історія, яка починається як казка, - з фантастичними істотами, гоблінами, ограми та драконами, насправді не така очевидна, як може здатися на перший погляд. Ця історія має приховані сенси і, щоб розгадати їх, варто дочитати до кінця, дізнатися про те, які таємниці приховані за долями героїв, які страшні помилки вони намагаються забути. Здається, Ішігуро недарма використав образи з давньої міфології. Вони допомагають розкрити те, що не сказане прямо та відверто, змушують подумати над тим, що ж саме вони символізують та означають. Образ похованого велетня розкривається тільки у фіналі історії та постає в усій своїй трагічності, передвіщаючи зовсім не завершення історії, а скоріше її жахливе продовження.
"Похований велетень" Кадзуо Ішігуро - надзвичайний та глибокий філософський роман, загорнутий у фентезійний світ раннього середньовіччя. Кінець книги змусить вас неодноразово переосмислити не лише вибір головного героя, а й свій власний.
16 березня 2023 р.
Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.
“Я об'їздив світ у пошуках проблем” — так могла б починатися історія якогось авантюриста, який прагне випробувати себе в екстремальних умовах. І це була б книга про напівправдиві та захопливі пригоди. Але автор цієї фрази і книги зовсім не мандрівник і вкрай далекий від художнього вимислу, адже йому довелося зіткнутися з найбільш непривабливою реальністю, яку тільки можна собі уявити, — війною. Доктор Нотт побував в Афганістані, Іраку, Сирії й інших гарячих точках, оперував і приймав пологи під гуркіт снарядів, що розривалися, і витягував із того світу людей в умовах, які не мали нічого спільного з добре обладнаними європейськими клініками. Цю книгу він написав, намагаючись відповісти самому собі на запитання: що змушує лікаря вирушати в найнебезпечніші місця на планеті і, незважаючи на жах, що коїться навколо, з ризиком для власного життя виконувати свою роботу, допомагати і втішати людей, які опинилися в біді.
У квітні 2022 року хірург-травматолог Девід Нотт відвідав Україну, де навчав українських хірургів тому, як лікувати рани, отримані в умовах війни. Його співпраця з українськими лікарями не закінчилася після від'їзду з країни, оскільки він не перестає дистанційно консультувати наших лікарів під час складних операцій.
15 березня 2023 р.
Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.
Сьогодні святкує свій день народження Джеймс Боуен, англійський письменник та вуличний музикант. Автор бестселерів “Вуличний кіт на ім'я Боб” та "Світ очима кота Боба", які розповідають про те, як він, будучи бардом-безхатьком на вулицях Лондона, прийняв та прихистив безпритульного рудого кота, після чого, зрештою, поборов свою наркотичну залежність та змінив своє життя на краще. Їхня історія правдива, написана по простому і без прикрас, але якось так дуже щиро, що й зачіпає за живе. Автор приклад людини, яка скоїла безліч помилок і опинилася в скрутному становищі. Бовен чесно розповідає про своє похмуре минуле, не намагаючись виправдовуватися. Та він, не зважаючи на жорстокість світу, не втратив власної доброти та людяності. Загублені в житті музикант і кіт стали сім’єю та підтримкою один для одного. Ця історія дарує надію.
Книги Джеймса Бовена є у фонді нашої бібліотеки. Приходьте до нас, вибирайте книги, читайте зворушливі, надихаючі, інколи сумні а інколи веселі сторінки, які не залишать байдужим нікого і допоможуть повірити в добро та людей.
А ви знали?
А ви знали, що 15 березня відзначається молоде ораторське свято – Всесвітній день промов. Подію започаткував Саймон Гібсон у 2015 році на Афінському форумі демократії. Адже слово — це могутня зброя, результат застосування якої залежить від того, ким воно мовлене. В устах диктаторів слово нерідко ставало знаряддям для знищення цілих держав і народів, а в устах видатних постатей, які присвятили своє життя боротьбі за високі ідеали, — інструментом вивільнення людської свідомості від духовних кайданів. Пропонуємо вашій увазі книги із фонду нашої бібліотеки. Промови зібрані у книгах охоплюють тривалий історичний період — від часів Ісуса Христа до сьогодення. Особи, які їх виголосили, силою слова змінювали хід історії, сприяли перевороту мислення не лише пересічних людей, а й урядів і політиків світового рівня. Подані у промовах меседжі не втрачають своєї актуальності й понині. Ви познайомитеся з найкращими промови для підтримки народу Вінстона Черчиля, пророчими промовами Мартіна Лютера Кінга "У мене є мрія" та "Я бачив обіцяну землю", натхненними словами Джона Кеннеді та страшними закликами Нельсона Мандели - на його суді в 1964 році та на президентських виборах Президента Південної Африки в 1994 році. А ще з історичними виступами Єлизавети І, Чарльза I, Олівера Кромвеля, Джорджа Вашингтона, Наполеона Бонапарта, Авраама Лінкольна, Махатми Ганді, Невіла Чемберлена, Адольфа Гітлера, Йосипа Сталіна, Франкліна Д. Рузвельта, Мао Цзедуна, Папи Іоана Павла II, Михайла Горбачова та багатьох інших великих історичних діячів.
14 березня 2023 р.
Жінки у житті Шевченка: відверто про особисте життя поета.
Тарас Шевченко. У кожного він свій. Від найщирішого лірика до гнівного бунтаря, поета, художника, людини, духовного батька відродженої української нації. Багатобарвність Шевченкового впливу на кожну душу невимірна і вічна для всіх поколінь. Своєю простотою і сердечністю він прив'язував до себе всіх - від малого до старого. Будучи чутливою натурою, Шевченко, як і кожен поет, часто закохувався . Однак зла доля завжди переслідувала його, не даючи йому щастя жити у шлюбі, у любові з дружиною, про яку він мріяв, особливо в останні роки життя. Історія зберегла імена жінок, які полонили серце Тараса. Не завжди почуття поета лишали слід у поезії. Але ж і сказати, що жінки і світлі почуття до них не відіграли значної ролі в житті і творчості Шевченка - це, значить, погрішити проти істини. “Жінки у житті Шевченка: відверто про особисте життя поета” таку назву мав захід, який провела для підопічних Звенигородського будинку - інтернату для інвалідів та престарілих завідуюча відділом обслуговування Звенигородської публічної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського Ольга Гаркавенко. Присутні познайомилися з особистим життям поета, довідалися про його мрії і прагнення, про те як особисте життя відобразилося у його поетичній та малярській митця.
А ви знали?
А ви знали, що 14 березня відзначається Міжнародний день запитань? Цей день спонукає людей ставити запитання та шукати відповіді на них, сприяє допитливості та мотивує до навчання. Міжнародний день запитань відзначається в день народження Альберта Ейнштейна. Одна з найвідоміших цитат якого говорить: ”Важливо не припиняти задавати питання. У цікавості є своя причина для існування “. Ставлячи питання, ви можете зібрати більше інформації, налагодити і підтримувати відносини, підвищити свою обізнаність, допомогти собі ясно мислити, вирішити багато проблем і приймати правильні рішення, кинути виклик думкам інших людей, оскаржити припущення, встановити цілі і багато іншого. Питання можуть мати вирішальне значення при прийнятті рішень в житті і можуть мати величезне значення для росту ерудиції людини протягом усього її життя. Сьогодні у вас є можливість задати будь-які питання, на які ви хочете знати відповіді, а ми вам у цьому допоможемо. Приходьте, чекаємо на вас у бібліотеці.
З Днем українського добровольця!
💛💙 💛💙 💛💙 🇺🇦 🇺🇦 🇺🇦 🇺🇦
13 березня 2023 р.
Вітаємо!
13 березня святкує свій день народження Юрій Ігорович Андрухович – український поет, прозаїк, есеїст та перекладач. Юрій Андрухович входить до п’ятірки найпопулярніших українських авторів. Жоден, хто читає Андруховича, не залишається байдужим, бо в своїх творах письменник відвертий, щирий, складний і тому цікавий. Його знають навіть ті, хто не прочитав жодного рядка письменника. Він перекладає Шекспіра, за його творами ставлять спектаклі і знімають кіно. Юрій Андрухович є автором поетичних збірок "Середмістя", "Екзотичні птахи і рослини", "Екзотичні птахи і рослини з додатком", "Індія", "Пісні для мертвого півня" та "Листи в Україну". Серед найвідоміших прозових видань автора – "Дванадцять обручів", ґ"Дезорієнтація на місцевості", "Московіада", "Перверзія", "Рекреаці", "Таємниця", "Лексикон інтимних міст". Творчість Андруховича має значний вплив на перебіг сьогоднішнього літературного процесу в Україні, з його іменем пов’язані перші факти неупередженого зацікавлення сучасною українською літературою на Заході.
Всіх, хто бажає ближче познайомитися з творчістю відомого прозаїка, поета, есеїста та перекладача Юрія Андруховича, запрошуємо до нашої бібліотеки.
#юрійандрухович
10 березня 2023 р.
День Державного гімну України.
Твір композитора Михайла Вербицього та поета Павла Чубинського “Ще не вмерла України…” став державним символом нашої країни🇺🇦. Дата відзначення Дня Державного гімну України🇺🇦 обрана відповідно до події, коли вперше прозвучав цей твір на концерті, присвяченому Дню памяті Тараса Шевченка. Концерт відбувався у Пшемислі (Польща), а композиція на тому концерті звучала, як заключна. Сьогодні державний гімн🇺🇦 звучить на офіційних урядових заходах і церемоніях, на спортивних змаганнях, діти співають гімн України🇺🇦, переховуючись у бомбосховищах, під час ракетних обстрілів ворогом, гордо лунає гімн на передовій, у російському полоні, на тимчасово окупованих територіях і під час звільнення міст і сіл. Лунатиме всією Україною🇺🇦 і в день Перемоги💛💙 над ворогом.
Саме так сьогодні звучить душа українського народу💛💙, що бореться за свою незалежність, волю та майбутнє. Саме так звучить єдність та незламність💪 української нації 🇺🇦.
Поезія народжена війною.
Ця суєта мирська і мережева...
Кому він треба нині, Божий дар?
Радій, Вітчизно, твій футбольний Шева
Миліший світу, аніж твій Кобзар...
Немає правди в світі і футболі,
Такий у Бога недоладний твір...
І лиш Тарасів вічний поклик волі
Тебе в світах тримає до сих пір...
Не знаю, що читають по окопах,
Чим дихають в тім пеклі бліндажі,
Але болить, Америко-Європо,
Наш лютий біль в Тарасовій душі...
Тримайтеся за свого Вашингтона.
Та пам'ятайте просто кожен раз:
Не віддамо ні честі, ні кордону.
Про це писав у Біблії Тарас,
Його любили Бог, народ і Бахус,
Ніде таких немає Україн...
Стікає кров'ю наш прийдешній пафос...
Ми - кріпаки...Усі такі, як він...
#БогданТоменчук #поезія_народжена_війною
Шевченкові березини.
Тарас Шевченко завжди буде жити в серцях українців, а його невмирущий дух витати над Україною.
#Шевченко #ТарасШевченко #Шевченкові_березини #Березини #Шевченкова_весна
Людмила Солончук “Єднає націю Кобзар”. Вірш із збірки “Поверне голуб до Ковчега”. Читає авторка.
9 березня 2023 р.
Тарас Шевченко - геній і пророк.
9 березня 1814 року у сім’ї кріпосного селянина народився український геній – Тарас Григорович Шевченко. Його непересічна постать особливо актуальна сьогодні, коли Україна знову бореться із російським загарбником за свою Незалежність. Його незламність, українська ідентичність, досвід протистояння царизму, чутливість до життя звичайних людей – особливо важливі у наші непрості часи. Шевченко був одним із тих, кому доля українського народу не була байдужою. Його слова і нині надихають тисячі українців — в окопах, в укриттях та у вимушеній еміграції. І саме сьогодні у публічній бібліотеці ім.Ю.С.Кримсбуло організовано культурно-мистецький захід “Тарас Шевченко – геній і пророк”. У заході взяли участь завідувачка відділом обслуговування бібліотеки Ольга Гаркавенко, голова клубу “Берегиня”, голова міської ветеранської організації Алла Мартиненко та місцевий поет Василь Стрижиус.
По закінченню заходу присутні отримали від наших постійних партнерів - Звенигородської районної організації Червоного Хреста гігієнічні набори.
Шевченкові березини.
Вічна Шевченкова весна прийшла на землю, яку сходив Тарас малими босими ногами і засіяв словом, а слово те було про Матір і про Україну…
#Шевченко #ТарасШевченко #Шевченкові_березини #Березини #Шевченкова_весна
Людмила Солончук “Тарасова мати”. Вірш із збірки “На спокутницькій тверді”. Читає авторка.
Важливо!
Наша дума, наша пісня
Не вмре, не загине...
#Шевченко #ТарасШевченко #Шевченкові_березини #Березини #Шевченкова_весна
Автор ілюстрації Нікіта Тітов
8 березня 2023 р.
А ви знали?
А ви знали, що українське “Видавництво Старого Лева” отримало премію Болонського ярмарку дитячої книжки як найкраще дитяче видавництво 2023 року у Європі. Відзнака Bologna Prize for the Best Children’s Publishers of the Year, заснована Болонським ярмарком дитячої книжки, Італійською асоціацією видавців та Міжнародною асоціацією видавців, вважається однією з найпрестижніших у сфері книговидання. Премію присуджують самі видавці, яких просять номінувати тих колег, які вирізняються своєю креативністю, інноваційністю та якістю редакційного вибору.
"Видавництво Старого Лева” – українське видавництво, засноване 13 грудня 2001 року Мар’яною Савкою і Юрієм Чопиком у Львові. Створює книги для всієї родини: картонки, казки, віршики для малят, повісті для школярів, підліткову серію, нон-фікшн для різного віку, вишукану поезію, цікаві романи, неймовірної краси атласи та альбоми, розмальовки-антистрес.
#а_ви_знали #видавництвостароголева #всл
Вітаємо!
Ми пережили цю довгу і надважку зиму і
дочекалися весни. Дуже б хотілося, щоб вона виявилась переможною українською весною 🇺🇦!
З весною вас, друзі 💛💙!
Автор ілюстрації: Нікіта Тітов
Шевченкові березини.
Весна в Україні починається з Шевченка - 9 березня ми відзначаємо річницю з дня народження великого сина України, нашого пророка Тараса Шевченка, а вже 10 березня — день його пам’яті. Почуття, що переповнюють у ці дні кожного свідомого українця - це почуття великої любові і поваги до людини, творчість якої є уособленням душі українського народу, його мрій і сподівань. Пропонуємо вашій увазі поезію Людмили Солончук присвячену Великому Кобзарю.
#Шевченко #ТарасШевченко #Шевченкові_березини #Березини #Шевченкова_весна
Вірш “Козак у білому, козак у чорному” із поетичної збірки “Поверне голуб до Ковчега” читає Людмила Солончук.
7 березня 2023 р.
Поезія народжена війною.
Ну хто б наостанок хоч перехрестив...
Напевно, що й Богові тяжко...
Ти глянеш в приціл той, як у об'єктив,
Вдихнувши останню затяжку...
Бо ангел, що мав помагати судьбі,
Заснув десь у Бога на призьбі.
Зоставиш, як свічку самому собі,
Два слова...Обидва - Вітчизні...
Затягнешся димом останніх одверть
Чи подихом пізньої втрати?
Здається, що навіть не відала смерть
Як вміє людина вмирати...
Богдан Томенчук
Героям Слава!
Як добре те, що смерти не боюсь я,
і не питаю, чи тяжкий мій хрест.
Що перед вами, судді, не клонюся
в передчутті недовідомих верст.
Що жив, любив і не набрався скверни,
ненависті, прокльону, каяття.
Народе мій, до тебе я ще верну,
і в смерті обернуся до життя
своїм стражденним і незлим обличчям.
Як син, тобі доземно уклонюсь
і чесно гляну в чесні твої вічі,
і в смерті з рідним краєм поріднюсь.
#ВасильСтус
Слава Україні!🇺🇦
Автор ілюстрації: Нікіта Тітов
6 березня 2023 р.
Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.
Книга написана у співавторстві з письменницею Ольгою Купріян. Це перша художня українська книжка про боротьбу з раком публічної людини і написана авторками, які пережили рак. “Це буде найчуттєвіша історія, яку ви коли-небудь читали. Не шукайте співпадінь із моїм життям. Їх там обмаль, проте я впевнена, що після цієі книжки ви станете іншими, бо "Я, Ніна" зробить ваше життя таким, за яке варто боротися”, – розповіла Яніна Соколова.Оповідь сповнена переживань, болю, кохання та сили. Вона про кожного з нас. Бо собою ми стаємо тільки тоді, коли втрачаємо.
У 2020 р. Яніна Соколова стала переможницею в номінації "Сучасна українська проза" на Форумі видавців у Львові (BookForum) за книжку "Я, Ніна" про подолання своєї хвороби.
#це_цікаво #із_фонду_нашої_бібліотеки #янінасоколова #яніна #я_ніна #Yanina_Sokolova
Вітаємо!
6 березня день народження української телеведучої, журналістки, актриси, блогерки, громадської діячки, розумниці і красуні - Яніни Соколової.
З днем народження, Яніно! Нехай майбутнє буде мирним і світлим! А щастя - справжнім і безмежним! Здоров‘я, удачі, творчого натхнення, Перемоги!
З днем народження, Яніно! Нехай майбутнє буде мирним і світлим! А щастя - справжнім і безмежним! Здоров‘я, удачі, творчого натхнення, Перемоги!
#янінасоколова #яніна #Yanina_Sokolova
Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.
"Сто років самотності" Габріеля Гарсія Маркеса - роман, сюжет якого не можна переказати. Це твір, який треба відчути та пережити. Перед очима читача з'являються покоління за поколінням з роду Буендіа. Серед них – революціонери та ледарі, палкі коханки та скромні домогосподарки. Рід Буендіа розростається разом із невеликим містечком Макондо та вмирає разом із ним. Книга наповнена різними подіями: військовими діями, інцестами, народженням дітей, магією та чудесами. Цей динамічний калейдоскоп життя породжує прямо протилежне відчуття плавного, невблаганного перебігу часу та почуття самотності. Всеохоплюючої і всепоглинаючої самотності, якою пронизана доля кожного з героїв.
Книга не звична і не дуже легка . Але! Цей роман вважають шедевром і саме за нього Ґабріелю Ґарсія Маркесу присудили Нобелівську премію з літератури.
#це_цікаво #із_фонду_нашої_бібліотеки #гарсіамаркес #маркес #габліельгарсіямаркес #gabrielgarciamarquez #стороківсамотності
Габріель Гарсіа Маркес .
6 березня народився Габріель Гарсіа Маркес (06.03.1927-17.04.2014) - видатний колумбійський письменник, один з найсильніших, найвизначніших письменників сучасності, засновник літературного напряму “магічний реалізм”, журналіст, сценаріст, видавець, навіть політичний діяч, і, безперечно, неординарна людина. В його чарівних романах – реальні факти з життя. В його офіційній біографії та спогадах – багато вигадок і одні й ті самі історії у різних інтерпретаціях обростають новими незвичайними подробицями. То що ж ми знаємо про нього? Ось кілька цікавинок:
✅До 9 років хлопця виховували бабуся Транкіліна Ігуаран Коутс і дідусь, полковник Ніколас Рікардо Маркес Мехіа. Саме вони познайомили майбутнього письменника з народними переказами, історіями, легендами, мовними особливостями, які й стали потім невід’ємною характерною рисою його творчості. Бабусю Транкіліну та дідуся полковника Ніколаса легко впізнати у багатьох творах письменника.
✅У свою майбутню дружину Мерседес Барчу юний Маркес закохався, коли та була ще дитиною, і у першу ж зустріч запропонував їй вийти за нього. “Я згодна, відповіла дівчинка, але дозвольте, я спочатку закінчу школу”. Це було на танцювальному майданчику десь році у 45-му. Вони одружились у 1958 і прожили щасливо 55 років. ✅У 1982 році Габріель Гарсіа Маркес отримав Нобелевську премію з літератури “За романи і оповідання, в яких фантазія і реальність, суміщаючись, відображають життя й конфлікти цілого континенту”. Він став першим колумбійцем, який отримав Нобелевську премію.
✅В 2004 році побачив світ останній твір автора “Згадуючи моїх сумних шлюх”. Цікаво, що за місяць до офіційного виходу книги, пірати викрали рукопис та запустили його у продаж. Тоді Маркес повністю переписав фінал книги. Офіційний мільйонний наклад було розпродано за рекордно короткий термін. А за піратськими примірниками й досі полюють колекціонери :) ✅У творчості письменника особливе місце займає місто Макондо, поселення, в якому будинки були розташовані таким чином, щоб кожен житель, приносячи воду з ріки, витрачав однакові зусилля, і в спекотні полуденні години однакова кількість сонячних променів зігрівала кожен будинок. А в будинках цих була така кількість птахів, що коли у циган спитали, яким чином вони змогли знайти Макондо, вони відповіли, що просто йшли на пташиний спів. В 2006 році мер містечка Аракатака, в якому народився письменник, запропонував перейменувати поселення в Макондо, на честь місця дії роману “Сто років самотності”. Серед місцевих жителів провели голосування, проте, хоча 90% проголосували за, місто так і не перейменували через недостатню кількість голосуючих.
#гарсіамаркес #маркес #габліельгарсіямаркес
3 березня 2023 р.
Всесвітній день письменника.
А ви знали, що 3 березня кожного року весь світ відзначає професійне свято – Всесвітній день письменника. Подію заснував ПЕН-клуб (міжнародне об’єднання письменників) у 1986 році. Повна назва цього свята Всесвітній день миру для письменника. Метою учасників ПЕН-клубу було наголосити, що письменницька праця має нести правду і захищати свободу слова. День письменника відзначають не лише романісти, прозаїки, поети, памфлетисти, публіцисти, фантасти, фейлетоністи, новелісти, есеїсти та інші майстри слова. Його по праву вважають своїм журналісти, історики та блогери. В Україну свято прийшло аж у 2012 завдяки ініціативі української письменниці Лариси Ніцой.
Звенигородщина багата митцями слова у різних жанрах цього мистецтва. Тому наші вітання насамперед нашим землякам — майстрам пера Кобзаревого краю. Нехай доля завжди буде щедра до вашої творчості, буде сповнена незгасаючого натхнення та бажання творити. Зі святом вас!
Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.
Андрій Семʼянків "Танці з кістками". Проста, на перший погляд, історія про патологоанатома-невдаху. Северина не цінують на роботі, мало платять, з особистим життям теж відбувається щось незрозуміле, самооцінка на нулі. Тож перебуваючи практично на дні, він хапається за можливість підзаробити. Так, пропозиція не зовсім легальна, так, навряд чи можна чекати чогось доброго від ринку трансплантації органів, але так спокусливо нарешті влаштувати собі забезпечене життя. Зрештою, Северин має забрати в уже мертвих людей якусь дрібничку, те, що їм і так не потрібно. Поки що у мертвих людей, поки що дрібничку. Ми бачимо як на наших очах маленька грудка снігу перетворюється шар за шаром на величезну брилу, що загрожує знести все на своєму шляху. Отаке воно буремне Севине життя. Крок за кроком, рішення за рішенням патологоанатом змінюється, трансформується — так у всіма зневаженого чоловіка на межі алкоголізму спершу проростає впевненість у собі, а за нею і безпринципність... Скоївши один злочин, він набагато легше вчиняє інший, а за ним і наступний. Те, що вчора Северин вважав неприпустимим, стає нормою. Та й узагалі виникає питання: як далеко він може зайти і чи здатен тепер зупинитися?
Атмосфера в книзі похмура, навіть трохи депресивна, але сюжет динамічний, дуже логічно побудований, книга вимагає зосередженого вдумливого читання. Можливо, комусь вона видасться важкою та навіть шокуючою, проте вона надзвичайно правдива.
Атмосфера в книзі похмура, навіть трохи депресивна, але сюжет динамічний, дуже логічно побудований, книга вимагає зосередженого вдумливого читання. Можливо, комусь вона видасться важкою та навіть шокуючою, проте вона надзвичайно правдива.
#сучаснаукраїнськапроза #книжкові_новинки #бібліотека_радить #увага_новинки #читаюукраїнською #люблючитати #андрійсемянків #танцізкістками #укрсучліт #це_цікаво #із_фонду_нашої_бібліотеки
2 березня 2023 р.
До дня народження Джона Ірвінга.
Джон Ірвінг “Правила будинку сидру” — захоплива, багатопланова, інтимна, трагічна та місцями жартівлива книжка, створена одним із найкращих у сучасній американській літературі оповідачів “великих історій” Джоном Ірвінгом. Дія роману розгортається в напівзабутому притулку для дітей-сиріт на узбережжі штату Мен, а його головна тема — усталені правила, писані або ні: чи варто справжній людині грати за ними, чи треба негайно їх відкинути і створити нові, власні, більш гуманні. Але перелік тем, що їх досліджує автор, набагато ширший — це війна і зрада, питання існування душі і насильства над жінкою, інцест і смерть, право на вчинок і власна доля. У 1999 році роман “Правила будинку сидру” був екранізований режисером Лассе Халльстрьомом, а Джон Ірвінг отримав “Оскар” за створення сценарію для цієї сповненої драматизму стрічки.
#джонірвінг #правилабудинкусидру #сучасна_американська_література
Поезія народжена війною.
Незалежно від щільності бою,
Не хвилюйся — все буде, як треба.
Що б не сталося, знаєш, завжди над тобою
Твої діти утримають небо.
Поетичні рядки.
Розбуди мене, розбуди,
мені сниться холодний сон,
що навколо - вічні льоди,
крижаний зимовий полон.
Білі палаци крижані,
кришталеві ґрати колон...
Крижаніє серце в мені,
віддається зимі в полон.
Одвикає від літа знов,
забуває знов про тепло,
бо коли проходить любов,
значить, зовсім її не було.
Замітає її сліди
білий сніг між білих колон...
Розбуди мене, розбуди!
Мені сниться холодний сон.
#ЛінаКостенко
#ОлегШупляк
мені сниться холодний сон,
що навколо - вічні льоди,
крижаний зимовий полон.
Білі палаци крижані,
кришталеві ґрати колон...
Крижаніє серце в мені,
віддається зимі в полон.
Одвикає від літа знов,
забуває знов про тепло,
бо коли проходить любов,
значить, зовсім її не було.
Замітає її сліди
білий сніг між білих колон...
Розбуди мене, розбуди!
Мені сниться холодний сон.
#ЛінаКостенко
#ОлегШупляк
Підписатися на:
Дописи (Atom)