А ви знали, що 29 червня весь світ відзначає день пошуків скарбів. Хто у дитинстві не мріяв знайти скарби або власноруч не закопував їх? А хто не любив чи любить до цих пір читати книги про шукачів скарбів. Невідомо хто засновник цього свята, але воно подобається і дорослими і дітьми. Як правило, цього дня сім'ями збираються на природі, закопують скарб і малюють карту за якою можна його знайти. А ще сьогоднішнє свято - це привід згадати і перечитати цікаві книги, де сюжет крутиться навколо пошуків таємничих артефактів, старовинних скарбів і незвичайних скарбів.
29 червня 2021 р.
Мрійник, загублений у небі.
29 червня 1900 року народився Антуан де Сент-Екзюпері — французький письменник, публіцист, льотчик, винахідник . Першій політ нащадок рицарів Грааля здійснив у дванадцять років. Навчався у коледжах Франції та Швейцарії, Паризькій Академії мистецтв. Його вабила література, але й небо не відпускало. 1943 року у Нью-Йорку вийшов його "Маленький принц", власноруч ілюстрований акварелями. І ось майже 80 років ми читаємо і перечитуємо найдобрішу казку, яку полюбили в усьому світі. А ще він складав вірші, грав на скрипці, малював, був мрійником. Та найбільшою пристрастю француза було небо. Професійним льотчиком Антуан де Сент-Екзюпері став раніше, ніж відомим літератором. Однак, навіть у той час, коли письменництво дозволяло відмовитися від небезпечної професії – він не зміг. 30 липня 1944 року Сент-Екзюпері вилетів у свій останній політ і не повернувся. Його вважали зниклим без вести. У 1988 році поблизу Марселя знайшли браслет письменника з вигравіруваним ім’ям подружжя, а у 2000 – частини літака, яким він керував. У 2008 році стало відомо, що причиною смерті письменника була атака німецького льотчика. Пілот ворожого авіасудна через роки публічно зізнався в цьому. Через 60 років після катастрофи були опубліковані фото з місця зіткнення.
А ви знали?
10 років тому (29 червня 2011) у місті Крістіанстаді (Швеція) відбулось урочисте відкриття пам’ятника українському гетьману Пилипу Орлику та меморіальної дошки на будинку, де на запрошення короля Швеції Карла ХІІ гетьман мешкав з родиною у 1716–1719 рр. Відкриття було приурочено до 300-ї річниці Конституції Пилипа Орлика та 15-ї річниці сучасної Конституції України. Виготовила пам’ятник майстерня українських скульпторів Олеся Сидорука та Бориса Крилова за підтримки народного артиста України Богдана Бенюка та мецената Івана Омелянюка.
23 червня 2021 р.
Із фонду нашої бібліотеки.
22 червня 2021 р.
Еріх Марія Ремарк.
22 червня 1898 року народився Еріх Марія Ремарк – визначний німецький письменник. Він є і залишається одним з ключових письменників XX століття, видатний представник "втраченого покоління". Пізнавши гіркоту війни, безвихідь життя повоєнних емігрантів і тяжкість звичайної праці, Ремарк не зламався і вміло реалізував увесь набутий досвід у романах. Твори Е. М. Ремарка користувалися неймовірною популярністю у післявоєнні роки і сьогодні не менш популярні. Його персонажі — мужні фронтові офіцери, полонені концтаборів, які не втрачають надію, і знедолені мігранти. Книги Еріха Марії Ремарка справедливо вважаються найкращими творами минулого століття.
Франсуаза Саган.
21 червня 1935 року народилася Франсуа́за Саґа́н, французька письменниця. За життя їй дали прізвисько "чарівний маленький монстр". Освіту здобула в найкращих релігійних навчальних закладах Франції. Навчалася в Сорбонні, але покинула університет заради письменницької праці. Перший роман "Добридень, смутку!" (1954) зробив її відомою в 19-річному віці. Згодом побачили світ її книги "Синці на душі", "Мемуари" та "З найліпшими побажаннями". З-поміж творів, написаних нею протягом 80 — 90-х років, варто відзначити такі: "Втрачений профіль", "Розстелене ліжко", "Сплячий пес", "Нерухома гроза", "Набридло терпіти", "Водяниста кров". До 1991 року письменниця видала 22 романи, 2 збірки новел, 7 п'єс, 3 книги нарисів. Загалом літературний доробок авторки складає понад 40 романів і п'єс, багато з яких було екранізовано.
Філателістична виставка у бібліотеці.
16 червня 2021 р.
Поетичні рядки.
15 червня 2021 р.
До всесвітнього дня вітру.
День сили посмішки)))
А ви знали, що 15 червня відзначається неофіційне, проте дуже позитивне свято – День сили посмішки😀. Згідно з проведеними дослідженнями, усміхаючись, ви позбавляєтесь від стресу і виглядаєте більш привабливими. Окрім цього, вчені довели, що люди, які часто посміхаються, живуть довше та щасливіше. І якщо у вас чомусь немає настрою, посміхнутися вам допоможе улюблена книга 📗📘📙. Тож читайте, посміхайтеся😃😄 і хороший настрій вам гарантовано 😊😆!
14 червня 2021 р.
Гаррієт Єлізабет Бічер Стоу - борець за ліквідацію рабства.
Сьогодні виповнюється 210 років від дня народження Гаррієт Бічер-Стоу (1811–1896), американської письменниці, авторки роману "Хатина дядька Тома" (1852), який відіграв визначну роль в ідеологічній підготовці скасування рабства в країні. Цей твір потряс Америку, тому що він став першим реальним відображенням в американській літературі трагічного життя чорношкірих рабів. Коли вже в роки Громадянської війни в США президент Аврам Лінкольн випадково зустрів Стоу, то був здивований її крихкістю і скромністю."Так, значить, Ви і є та сама маленька жінка, яка написала книгу, що викликала велику війну?" - запитав він. Роман залишається одним із найпопулярніших творів дитячої літератури і в наші дні. Українською мовою роман вперше видано 1918 року.
Люди свободи. Євген Коновалець.
Більше про Євгена Коновальця ви зможете дізнатися з книг, які представлені на перегляді "Люди волі", що організований в нашій бібліотеці.
10 червня 2021 р.
Була, щоб залишитися у квітах.
Лицар духу.
Вітаємо!
Свято друзів у бібліотеці.
9 червня 2021 р.
Чарльз Діккенс. (1812 - 1870)
8 червня 2021 р.
"1984".
8 червня 1949 року був вперше опублікований роман Джорджа Орвела “1984”. Твір є найвідомішою і найцитованішою антиутопією у літературі і стоїть в одному ряду з "Прекрасним новим світом" Олдоса Гакслі і "451° за Фаренгейтом" Рея Бредбері. Були часи, коли роман "1984" сприймався настільки революційно і здавався настільки політично небезпечним, що був заборонений деякими бібліотеками Сполучених Штатів, не кажучи вже про держави із тоталітарними режимами. У 2009 р. впливова британська газета "Таймс" оголосила роман найважливішою книгою, надрукованою за останні 60 років. На жаль, Дж. Орвел не встиг дізнатися про тріумф своєї книги, він помер у січні 1950року, через півроку після виходу “1984”. Він не дізнався, що написав велику книгу - не просто блискучий художній памфлет, який пережив час, а книгу, яка розповіла людям, що таке суспільство і що таке вони.
А ви знали?
А ви знали, що 8 червня, з ініціативи ООН відзначається Всесвітній день океанів. Його мета – нагадати людям про проблеми та збереження біорізноманіття мешканців морських глибин і стабільну екологічну ситуацію в океанах. У День океанів у світі проводять акції, конференції, перегляди документальних фільмів про життя океанів. У такий спосіб знайомлять людей з нагальними проблемами Світового океану. Ми ж, традиційно, пропонуємо вам книги, події яких розвиваються на безмежних океанський просторах.
3 червня 2021 р.
А ви знали?
А ви знали, що сьогодні, 3 червня, святкують Всесвітній день велосипеда 🚴🚴🚵🚵. Велосипед - це простий, недорогий, надійний, екологічно чистий та прийнятний вид транспорту, використання якого сприяє дбайливому ставленню до навколишнього середовища та підтримання здоров’я. То як же нам, в такий день, не згадати книги 📗📘📙, де велосипед 🚴 відіграє важливу роль в житті героїв .
А ви знали?
А ви знали, що сьогодні відзначають День піти з роботи раніше 😊😏. Якщо це вам вдасться – не забудьте зайти в бібліотеку по книгу 📘📙📗, щоб провести вечір за читанням захопливого роману