30 листопада 2021 р.

Як побороти нудьгу? Читай бестселери !!!

Марк Твен.

 30 листопада 1835 року народився один з найбільш популярних і цитованих американських письменників XX століття, відомий сатирик і громадський діяч Марк Твен. Літературна спадщина автора дуже багатогранна і різноманітна — гумористичні оповідання, пригодницькі історії, фантастика, публіцистика та інші жанри. Але при цьому практично у кожному оповіданні Марк Твен пропагує гуманістичні погляди і відстоює права людини. Яскравий доказ впливу автора підтверджується словами нобелівського лауреата Ернеста Хемінгуея, який вважав, що сучасна американська література заснована на книзі "Пригоди Гекльберрі Фінна". Незважаючи на те, що творчість письменника насамперед асоціюють з дитячою літературою, читати книги Марка Твена варто  читачам будь-якого віку і статі — кожен зможе знайти у них щось для себе.

Джонатан Свіфт.

30 листопада 1667 народився Джонатан Свіфт - англо-ірландський письменник-сатирик, публіцист, поет та громадський діяч. Найбільш відомий як автор фантастичної тетралогії "Мандри Гулівера", в якій дотепно висміяв людські та суспільні вади. Книга стала однією з класичних і найчастіше читаних книг у багатьох країнах світу, а також десятки разів екранізувалася. Щоправда, при адаптації для дітей та в кіно сатиричний заряд цієї книги зникає. Жив у Дубліні (Ірландія), де служив деканом (настоятелем) собору Святого Патріка. Незважаючи на своє англійське походження, Свіфт енергійно захищав права простих ірландців і заслужив щиру повагу з їхнього боку. 

29 листопада 2021 р.

А ви знали?

  А ви знали, що сьогодні, 29 листопада, відзначається Міжнародний день ягуара(International Jaguar Day). Мета свята -  привернути увагу до вразливого природного стану цього найбільшого хижака Південної Америки. Ягуари (лат.Panthera onca) - воістину дивні тварини, які мають безліч  унікальних особливостей,  які невластиві іншим звірам.  Слово "ягуар" бере свій початок від мови індіанців гуарані, які здавна поклонялися цій тварині. Культ ягуара процвітав і в інших племенах.  Іноді доходило до того, що новонародженим дітям прив'язували спеціальні дощечки, які робили схожими на ягуарів. У сучасному світі ягуарам ніхто  не поклоняється  і їх не вважають богами. Але їх досі вважають третім  за розміром у світі (після лева і тигра) і найбільшим в Новому світі представником родини котячих. Цей сильний звір заслужив репутацію найлютішого хижака джунглів, тому що  він має найпотужніші щелепи серед великих кішок.
Ми ж традиційно запрошуємо вас до читання. Сьогодні книга дня "Білий ягуар - вождь араваків" польського письменника Аркадія Фідлера. Це захоплююча гостросюжетна розповідь із життя південноамериканських індіанців - араваків та білих переселенців.  Читаючи цю книгу, приходиш до висновку, що сильна духом людина може все.Час, що описується у книзі, це перша половина XVIII століття, Венесуела, басейн Карибського моря, колонізація цих земель європейцями та протистояння двох найбільших племен Араваків та Карибів. Тож до читання!

Вільгельм Гауф.

 29 листопада 1802 року в німецькому місті Штутгарті народився Вільгельм Гауф – один із найвідоміших у світі казкарів. Його життя було коротким, всього 25 років. Проте написані ним казки живуть ось уже понад 200 років. За своє коротке життя він устиг створити два романи, книжку сатиричних нарисів, чимало новел і три збірки казок. І якщо твори для дорослих стали помітним явищем у німецькій літературі, то казки завоювали собі світову славу. Окрім "Карлика Носа", особливо знаними казками є його "Каліф-чорногуз", "Маленький Мук", "Пригоди Саїда", "Холодне серце". Казки Гауфа цікаві не лише дітям, а й дорослим. Адже його казкові персонажі часом так схожі на нас самих, наших друзів і ворогів, тут споконвічна боротьба добра і зла – перш за все у площині людських стосунків. Тому вони житимуть і далі – століття за століттям. Бо змінюються часи, а казки залишаються у вічності.

Григорій Косинка.

29 листопада 1899 року народився Григорій Михайлович Косинка, справжнє прізвище - Стрілець, український письменник-новеліст, козак Дніпровської повстанської дивізії отамана Зеленого, перекладач доби "Розстріляного відродження". Творчий дебют прозаїка відбувся 1919 року – у київській газеті "Боротьба" з'явилося його перше оповідання "На буряки". Публікації 1920-го року чисельніші: в київському альманасі "Гроно" з'являються оповідання "Під брамою собору", "Мент", "За земельку", а 1922-го – перша книжка новел та оповідань "На золотих богів". На початку 1920-х молодий письменник навчається у Вищому інституті народної освіти – таку назву мав тоді Київський університет. Його ім'я стає відомим, особливо полюбляють слухати оповідання письменника в авторському виконанні: дзвінко, чітко карбуючи слова, письменник емоційно збагачує своєю дикцією діалоги. Другу книгу письменника – "Новели дезертира" – 1924 року вже відмовилися друкувати. Цензура раз-у-раз затримує його твори, а в пресі чимдалі більше лунають погрози. 4 листопада 1934 року письменника було заарештовано. З в'язниці він писав до дружини: "Пробач, що так багато горя приніс тобі за короткий вік. Прости, дорога дружино, а простивши – прощай. Не тужи, кажу: сльозами горя не залити. Побажаю тобі здоров'я. Побачення не проси, не треба! Передачу, коли буде можливість, передавай, але не часто. Оце, здається, все. Я дужий, здоровий!"                                                                         
15 грудня 1934 року виїзна сесія Військової колегії засудила Григорія Косинку-Стрільця до розстрілу.

Григорій Квітка - Основ'яненко.

29 листопада 1778 року народився Григорій Квітка – Основ'яненко, український прозаїк, драматург, літературний критик і культурно-громадський діяч, засновник художньої прози та жанру соціально-побутової комедії в класичній українській літературі. Григорій Федорович Квітка-Основ'яненко залишив по собі значну літературну спадщину, написану російською та українською мовами, його спадщина нараховує близько 80 прозових і драматичних творів. Квітка-Основ'яненко  багато зробив для наближення літератури до широких народних мас. Орієнтуючись на живомовну народну практику, спираючись на усну народну творчість і здобутки попередників, письменник виробив власний живописний, реалістичний у своїй основі стиль, збагатив українську літературну мову, а вплив його прози і драматургії позначився на творчості Тараса Шевченка, Марка Вовчка, пізніших українських прозаїків.

23 листопада 2021 р.

Пам'ятаємо. Сумуємо.

Колектив Звенигородської публічної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського глибоко сумує з приводу смерті  поета, прозаїка, краєзнавця, справжнього друга нашої бібліотеки – ВАСИЛЯ ДЕРГАЧА
та висловлює щирі співчуття родині.
В нашій пам'яті Василь Олексійович назавжди залишиться добрим другом, доброзичливою людиною, справжнім професіоналом своєї справи.

 

День пам’яті жертв голодомору.

 Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів. У ХХ столітті українці пережили їх тричі: 1921 – 1923, 1932 – 1933 і 1946 – 1947 роках. Наймасштабніший із них був у 1932 – 1933 роках. Саме його нині називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом. Жертвами цього Голодомору в Україні стали щонайменше 3,9 мільйона людей. Про ті події вже написано багато наукових праць, книг, статей, знято фільмів. А втім, як і раніше, вона залишає багато таємниць, і запитань інколи більше, ніж відповідей. Саме до цієї сумної дати у історії нашого народу працівники Звенигородської ПБ ім.Ю.С.Кримського підготували розширений книжковий перегляд, на якому представлені книги, які переконливо розкривають причини, перебіг, масштаби та наслідки страшної соціо-гуманітарної катастрофи. Перегляд доповнює виставка картин місцевого письменника, поета, художника і краєзнавця Михайла Іванченка.
Вірш М.Іванченка читає завідуюча відділом обслуговування Ольга Гаркавенко.

22 листопада 2021 р.

Джек Лондон.

 Сьогодні день пам’яті Джека Лондона (12.01.1876 — 22.11.1916). Талановитий американський письменник увійшов до історії як автор геніальних пригодницьких творів. Біографії  Джека Лондона можна позаздрити: пригоди, подорожі та небезпеки. Майже всі його герої  списані з реальних людей, а  власне життя - гідне роману. Хто ще не знайомий з творчістю цього письменника, чи хоче перечитати його твори — приходьте до нашої бібліотеки. Нам є що вам запропонувати 📙📘📗.

А ви знали?

А ви знали, що сьогодні Міжнародний День синів. Головний подарунок, який можуть підготувати як батьки, так і сини в цю дату — любов, турбота і час, проведений разом. А якщо чомусь не виходить провести час разом  - то запрошуємо до читання – від нас, як завжди, традиційна підбірка книг, які не залишать вас байдужими.😏📘📗

Як побороти нудьгу? Читай бестселери !!!

19 листопада 2021 р.

Планування та звітність у публічних бібліотеках.

 Сьогодні працівники бібліотек Звенигородської ТГ долучилися до Zoom-конференція на тему "Планування та звітність бібліотек Черкаського регіону". Дякуємо фахівцям  обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка та обласної бібліотеки для юнацтва імені Василя Симоненка за змістовні консультації.




А ви знали?

А ви знали, що сьогодні Всесвітній день чоловіків. З цієї нагоди ми підготували книжкову добірку,  де головні герої – справжні чоловіки.  І хоча багато хто вважає, що сьогодні книгами цікавиться здебільшого прекрасна половина людства, але справжні книголюби серед чоловіків все ж є. Книги, за їх власними словами, допомагають їм бути сильнішими, мудрішими, досвідченішими. "Більше читаєш - швидше міркуєш, стаєш людяніше і краще розумієш цей світ", - кажуть вони. 


Пам'ятаймо!

 Щороку, 21 листопада, відзначається  День Гідності і Свободи. Його встановлено на честь початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. День Гідності та Свободи став своєрідним наступником Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований. Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. І якщо про першу написано не так багато, Революція Гідності зафіксована у численних книгах. Пропонуємо вам добірку видань, які допоможуть "освіжити" в пам'яті ті події  та відчути атмосферу тих часів. 

17 листопада 2021 р.

Вітаємо!

 Сьогодні святкує свій день народження Софія Андрухович  — укpaїнcькa письменниця та перекладачка. Авторка прозових книжок "Літо Мілени" (2002), "Старі люди" (2003), "Жінки їхніх чоловіків" (2005), "Сьомга" (2007) та численних публікацій у пресі. У 2014 році випустила роман "Фелікс Австрія", що того ж року отримав відзнаку "Книга року BBC". В січні 2020 року за мотивами її роману  вийшов український повнометражний фільм "Віддана". У 2015 році стала лауреаткою премії імені Джозефа Конрада. У 2016 році Софія Андрухович спільно з Мар'яною Прохасько написали дитячу книгу-картинку "Сузір'я Курки". Того ж року книжка увійшла до престижного каталогу в галузі міжнародної дитячої та юнацької літератури "Білі круки".  В минулому році побачив світ новий роман Софії Андрухович — «Амадока». Це історія про війну на Сході ,  Голокост в Україні, Розстріляне відродження сталінських років, про пам’ять і забуття. А ще Софія Андрухович перекладає з польської та англійської мови книги Мануели Ґретковської, Клайва Льюїса, Джоан Роулінґ, Кадзуо Ішіґуро.

А ви знали?

А ви знали, що 17-го листопада відзначається Міжнародний день солідарності студентів. Цей день був  заснований в пам'ять про криваву трагедію, яка сталася в 1939 році в окупованій німцями Празі.  Сьогодні ж День студента позиціонується не як жалобний день пам'яті, а як свято молодості, жаги до життя та великих звершень. То ж вітаємо вас, шановні студенти, зі святом та   бажаємо, щоб навчання давалося легко, іспити здавалися з першого разу,  а невтомний ентузіазм неодмінно привів до улюбленої, престижної та затребуваної професії. А ще пропонуємо вашій увазі книги 📙📘📗 про студентів та студентське життя. 

Як побороти нудьгу? Читай бестселери !

 

Вітаємо!

 Сьогодні святкує свій день народження Андрій Кокотюха (1970), відомий український письменник, сценарист, журналіст, майстер детективного жанру, засновник премії "Золотий пістоль" за кращий гостросюжетний твір. Він  автор понад 70 книг і понад 100 сценаріїв, серед яких детективні, готичні та історичні романи, пригодницькі повісті для дітей, історико-біографічні розвідки тощо.  Перший художній твір написав у віці 7 років, перше оповідання опубліковане 1987 року. Відомий своєю надзвичайною продуктивністю, якось він заявив, що якби йому більше платили, то "теоретично він міг би писати по одному роману щомісяця", а ще Андрій Кокотюха має одну звичку, яку варто наслідувати кожному: читає щодня по 100 сторінок.

Акція продовжується.

 Запрошуємо активну молодь до читання  📗📘📙- читайте і рекомендуйте іншим📚.  
Акція "Я прочитав і рекомендую тобі" продовжується. 

16 листопада 2021 р.

Поетичні рядки.

Горить собі червоний глід в ярах,
По вибалках, по балках в павутинні.
І сірим стовпчиком посвистує ховрах
Попід сорочі гнізда у шипшині.
Цвіте останньо й дрібно покрівець
Біля собачих буд і при криницях.
Все буде так, як нам воно присниться,
Все буде так, як скаже нам кінець.
А буде так: червоний глід в ярах,
І покрівець-молозик біля хати.
І в лободі позеленілий дах —
На нім козу ми будем припинати.
#МиколаВінграновський

А ви знали?

А ви знали, що 16-го листопада відзначається  Всесвітній день ґудзиків. Це свято було засновано американською організацією National Button Society ще в 1938 році. Наше життя таке швидке та несамовите, що ми просто не маємо часу замислитись про такі дрібниці, як маленький ґудзик. Хоча, напевно, кожен з нас застібає та розстібає хоча б один ґудзик щодня. Про ґудзик ми згадуємо найчастіше тоді, коли він відривається і губиться. Добре, якщо його вдається підловити за тоненьку ниточку і заховати до кишені. А буває й так, що гарні ґудзики хтось знаходить і залишає собі "на щастя", або й збирає цілу колекцію. 
Ми пропонує вам познайомитися з "літературними» ґудзиками. Сподіваємося, що вони вам теж сподобаються. 

Як побороти нудьгу? Читай бестселери !

А ви знали?

А ви знали, що сьогодні відзначається Всесвітній день рукоділля (World Needlework Day)✂🎀🎁💐, який, безумовно, присвячений всім тим, хто вкладає свій творчий талант в вироби ручної роботи. Вітаємо всіх рукодільниць і рукодільників зі святом та запрошуємо до нашої бібліотеки. У нас є багато книг і журналів, які допоможуть вам опанувати новий вид рукоділля чи знайти нову ідею для вже опанованого. В цьому вам  допоможе  і виставка - інсталяція “Читай. Думай. Твори”.

15 листопада 2021 р.

Поетичні рядки.

 Ці яблука тримала у руках
моя дружина. Зо три, зо чотири,
напевне, днів. І на її устах
лежала зморшка болю. Надто щирі
були для нас минулих кілька літ.
Здається, шість? Шість років ще й і місяць
на сьомий. Похилився білий світ
на вижалене соснами узлісся
там, де вітри гудуть: „У-гу-гу-гу!“ —
ні спину їм нема, ні обереги.
Прости мені, любове, цю жагу
до мучених — і сущих, і полеглих,
до бідних, кривджених, до жебраків,
до кожного, хто, запізнавши горя,
віддарував мені, здається, вчора
людську біду за декілька віків.
#ВасильСтус

Дякуємо за книги!

Колектив Звенигородської публічної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського дякує Сергію та Любові  Яневським за подаровані книги. Більше сотні примірників книг поповнили фонд нашої бібліотеки - це твори українських та зарубіжних авторів, пізнавальна та навчальна література. Ми щиро вдячні за книги і впевнені - вони обов'язково знайдуть свого читача.

12 листопада 2021 р.

Акція продовжується.

Запрошуємо активну молодь до читання  📗📘📙- читайте і рекомендуйте іншим📚.  
Акція " Я прочитав і рекомендую тобі" продовжується. 

11 листопада 2021 р.

Нові книги видавництва “Фабула”.

Сьогодні працівники Звенигородської публічної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського долучитися до онлайн-зустрічі організованої харківським видавництвом “Фабула”. Було цікаво послухати про найкращі книжки від українських авторів видані цим видавництвом. Говорили про новий роман метра української літератури Юрія Винничука  “Аґент Лилик” і про книжку молодої та амбітної письменниці Ярослави Литвин “Не мій дім”, яка потрапила в довгий список Книги року ВВС. Згадали про  найкращу книжку Черкаської Толоки  “Провінціал” Олексія Філановського й історичний роман Остапа Українця “Дискордія”, а також інші книжки видавництва. Звичайно, хотілося б мати ці книги у бібліотеці😉.

Дякуємо за книгу.

 

Колектив Звенигородської публічної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського дякує Людмилі Солончук за подаровану книгу “Поверне голуб до Ковчега”. Це нова поетична збірка місцевої поетеси, давнього друга і партнера бібліотеки. Тема поезій цієї збірки — споконвічне прагнення української нації до незалежності, пошанування герої, які віддали життя за волю української держави, філософське осмислення перебування кожної душі на землі та глибока любов до рідного села, де Україна і українське село є уособленням Вічного Ковчега Бога. Книга вийшла у світ  в Уманському видавництві ВПЦ “Візаві” за сприяння міського голови м.Звенигородка Олександра Саєнка та депутатів Звенигородської міської ради VIII скликання.

Поетичні рядки.

 Це осінь, друже, це останній строк,
коли в руках, де грілася синиця,
лиш яблуко,
в якому чорним птицям
уже у теплих гніздах не сидиться,
не терпиться пуститись в переліт
під інше небо у незнаний світ.
І вже ножем торкається рука
до яблука, як сонце, золотого,
і чорних птиць на волю випуска,
на волю вітру, як рука, сліпого.
Це осінь, друже, втомлена гонитва
за світом, що з тобою спалахне —
і тільки дим у небо, як молитва,
в якій уже ні слова про земне.
Леонід Талалай.

Поетичні рядки.

Скрипка аж заходиться плачем,
До плеча притиснулась і грає.
Хто кому з нас підставля плече?
Я не знаю, скрипко, я не знаю,
Хто до кого під вечірній дзвін
З листопадом серця і колін
Підійшов із відчуттям вини.
Ми з тобою нерозлучна пара –
Порожнеча чорного футляра
Дивиться на нас, як дві труни.
Леонід Талалай.

Леонід Талалай.

11 листопада народився Леонід Талалай (1941-2012) – видатний український поет, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка. Він – представник постшістдесятницької, так званої "тихої лірики", котра в безпосередній художній практиці реалізувала естетичні ідеї, проголошені шістдесятниками. За тихістю його медитацій – неабияка глибина осмислення явищ природи, внутрішнього світу людини, життя соціуму. Тих, хто цікавиться поезією, запрошуємо до нашої бібліотеки. Нам є що вам запропонувати.📘📙📚

9 листопада 2021 р.

Як добре ви знаєте українську мову?

Важливою рисою справжнього громадянина є знання державної мови, правильне і вміле володіння нею. Людина вчиться мови все своє життя – від народження до глибокої старості. Чим досконаліше знатимете її, тим чіткіше будете висловлювати свої думки. До Дня української писемності та мови працівники Звенигородської публічної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського провели акцію "Як добре ви знаєте українську мову?" . Вітаючи зустрічних зі святом, дарували флаєри "Чекаємо на вас у бібліотеці" та бажали, щоб  українське слово приносило естетичне задоволення і радість пізнання прекрасного.








Це цікаво!

 Хочеш говорити рідною мовою красиво? 
Читай цікаві книги, які покращать твої знання з української!

Вітаємо!

Шановні колеги, працівники культури та майстри народного мистецтва!
Щиро вітаємо вас з професійним святом🎈🎶🎵🎷🎸🎷🌹. 
Бажаємо вам міцного здоров’я, добробуту, щастя, миру, любові та злагоди! Нехай творча наснага, професійний успіх і любов до своєї роботи ніколи не покидають вас, нехай здійснюються всі плани та задуми як на професійній, так і на життєвій ниві. 
З повагою колектив Звенигородської публічної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського

Поетичні рядки.

 Якщо з українською мовою
В тебе, друже, не все гаразд,
Не вважай її примусовою,
Полюби, як весною ряст.
Примусова тим, хто цурається,
А хто любить, той легко вчить:
Все, як пишеться, в ній
вимовляється, –
Все, як пісня, у ній звучить.
І журлива вона, й піднесена,
тільки фальш для неї чужа.
В ній душа Шевченкова й Лесина,
І Франкова у ній душа.
Дорожи українською мовою,
Рідна мова – основа життя.
Хіба мати бува примусовою?
Непутящим бува дитя!
Дмитро Білоус

З Днем української писемності та мови!

Щороку 9 листопада Україна відзначає День української писемності та мови, адже мова − це найважливіший засіб спілкування і пізнання та один із ключових факторів незалежності країни. Зазвичай в цей день вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, відзначають найкращих популяризаторів українського слова. Нестор-Літописець був священнослужителем Київсько-Печерської Лаври та літописцем. Дослідники вважають, що саме з праці «Повість минулих літ» (XI − початок XII століття), автором якої він є, починається писемна українська мова. А от витоком сучасної літературної української мови вважається відома поема «Енеїда» Івана Котляревського − перша масштабна пам’ятка українського письменства, що була укладена розмовною українською мовою. Упродовж століть українська мова, так само як і її носій – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав, зважаючи на те, під чиєю владою опинялася Україна. Нині українська мова має державний статус, але зазіхання на неї з боку кремлівських можновладців та місцевих українофобів і русифікаторів не припиняються. Отже, варто докладати зусиль, аби українська мова не тільки зберігалася, але й розвивалася. Нею варто розмовляти, писати, послуговуватися будь-де. В іншому разі вона стане виключно «солов’їною».

8 листопада 2021 р.

Маргарет Мітчелл.

8 листопада 1900 року народилась Маргарет Мітчелл. Вона не написала тисячі романів, але її єдиний твір "Звіяні вітром" приніс їй світову славу й досі користується популярністю. "Звіяні вітром" - грандіозна історична епопея й водночас – захоплююча історія кохання-ненависті двох його головних героїв: Скарлетт О’Хара та Ретта Батлера. Надзвичайній популярності книги в усьому світі сприяла і вдала екранізація роману Віктором Флемінгом. Екранізація вийшла у 1939 році – всього через три роки після публікації книги. На прем'єрі були присутні зірки Голлівуду Вів'єн Лі і Кларк Гейбл. Віддалік від кіношних красенів стояла скромна худенька жінка в капелюшку. Шалений натовп не помічав її. А це була Маргарет Мітчелл - авторка твору, який ще за життя письменниці став класикою американської літератури. Роман отримав Пулітцерівську премію, а фільм - 8 премій "Оскар".  На сьогоднішній день загальний тираж  книги тільки в США досяг майже тридцяти мільйонів екземплярів, ще книга посідає  16 місце у Рейтингу 100 найкращих книг усіх часів журналу Ньюсвік.
Хто ще не читав цієї  всесвітньовідомої книги - запрошуємо до нашої бібліотеки. Книга "Звіяні вітром" чекає на вас. 

Акція продовжується.

 Запрошуємо активну молодь до читання  📗📘📙- читайте і рекомендуйте іншим📚. 
Акція " Я прочитав і рекомендую тобі" продовжується. 

Ми на екскурсії у садибі-музеї В'ячеслава Чорновола.

Минулого тижня працівники Звенигородської публічної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського відвідали садибу-музей великого українця, Героя України В. М. Чорновола. Директор музею Василь Стрижиус провів цікаву екскурсію, зокрема розповів про історію створення музею, наповнення його цікавими експонатами, і звичайно, змістовно розказав про життя видатного політика, його родину, політичні переконання. Відвідини музею, а вірніше гостина, пройшла у теплій, дружній обстановці, ми дізналися багато нового і цікавого про В'ячеслава Максимовича, його друзів та однодумців. Дуже вдячні Василю Васильовичу Стрижиусу за теплу зустріч і цікаву розповідь.