30 листопада 2021 р.
Марк Твен.
30 листопада 1835 року народився один з найбільш популярних і цитованих американських письменників XX століття, відомий сатирик і громадський діяч Марк Твен. Літературна спадщина автора дуже багатогранна і різноманітна — гумористичні оповідання, пригодницькі історії, фантастика, публіцистика та інші жанри. Але при цьому практично у кожному оповіданні Марк Твен пропагує гуманістичні погляди і відстоює права людини. Яскравий доказ впливу автора підтверджується словами нобелівського лауреата Ернеста Хемінгуея, який вважав, що сучасна американська література заснована на книзі "Пригоди Гекльберрі Фінна". Незважаючи на те, що творчість письменника насамперед асоціюють з дитячою літературою, читати книги Марка Твена варто читачам будь-якого віку і статі — кожен зможе знайти у них щось для себе.
Джонатан Свіфт.
30 листопада 1667 народився Джонатан Свіфт - англо-ірландський письменник-сатирик, публіцист, поет та громадський діяч. Найбільш відомий як автор фантастичної тетралогії "Мандри Гулівера", в якій дотепно висміяв людські та суспільні вади. Книга стала однією з класичних і найчастіше читаних книг у багатьох країнах світу, а також десятки разів екранізувалася. Щоправда, при адаптації для дітей та в кіно сатиричний заряд цієї книги зникає. Жив у Дубліні (Ірландія), де служив деканом (настоятелем) собору Святого Патріка. Незважаючи на своє англійське походження, Свіфт енергійно захищав права простих ірландців і заслужив щиру повагу з їхнього боку.
29 листопада 2021 р.
А ви знали?
Вільгельм Гауф.
29 листопада 1802 року в німецькому місті Штутгарті народився Вільгельм Гауф – один із найвідоміших у світі казкарів. Його життя було коротким, всього 25 років. Проте написані ним казки живуть ось уже понад 200 років. За своє коротке життя він устиг створити два романи, книжку сатиричних нарисів, чимало новел і три збірки казок. І якщо твори для дорослих стали помітним явищем у німецькій літературі, то казки завоювали собі світову славу. Окрім "Карлика Носа", особливо знаними казками є його "Каліф-чорногуз", "Маленький Мук", "Пригоди Саїда", "Холодне серце". Казки Гауфа цікаві не лише дітям, а й дорослим. Адже його казкові персонажі часом так схожі на нас самих, наших друзів і ворогів, тут споконвічна боротьба добра і зла – перш за все у площині людських стосунків. Тому вони житимуть і далі – століття за століттям. Бо змінюються часи, а казки залишаються у вічності.
Григорій Косинка.
15 грудня 1934 року виїзна сесія Військової колегії засудила Григорія Косинку-Стрільця до розстрілу.
Григорій Квітка - Основ'яненко.
29 листопада 1778 року народився Григорій Квітка – Основ'яненко, український прозаїк, драматург, літературний критик і культурно-громадський діяч, засновник художньої прози та жанру соціально-побутової комедії в класичній українській літературі. Григорій Федорович Квітка-Основ'яненко залишив по собі значну літературну спадщину, написану російською та українською мовами, його спадщина нараховує близько 80 прозових і драматичних творів. Квітка-Основ'яненко багато зробив для наближення літератури до широких народних мас. Орієнтуючись на живомовну народну практику, спираючись на усну народну творчість і здобутки попередників, письменник виробив власний живописний, реалістичний у своїй основі стиль, збагатив українську літературну мову, а вплив його прози і драматургії позначився на творчості Тараса Шевченка, Марка Вовчка, пізніших українських прозаїків.
23 листопада 2021 р.
Пам'ятаємо. Сумуємо.
День пам’яті жертв голодомору.
22 листопада 2021 р.
Джек Лондон.
Сьогодні день пам’яті Джека Лондона (12.01.1876 — 22.11.1916). Талановитий американський письменник увійшов до історії як автор геніальних пригодницьких творів. Біографії Джека Лондона можна позаздрити: пригоди, подорожі та небезпеки. Майже всі його герої списані з реальних людей, а власне життя - гідне роману. Хто ще не знайомий з творчістю цього письменника, чи хоче перечитати його твори — приходьте до нашої бібліотеки. Нам є що вам запропонувати 📙📘📗.
А ви знали?
А ви знали, що сьогодні Міжнародний День синів. Головний подарунок, який можуть підготувати як батьки, так і сини в цю дату — любов, турбота і час, проведений разом. А якщо чомусь не виходить провести час разом - то запрошуємо до читання – від нас, як завжди, традиційна підбірка книг, які не залишать вас байдужими.😏📘📗
19 листопада 2021 р.
Планування та звітність у публічних бібліотеках.
Сьогодні працівники бібліотек Звенигородської ТГ долучилися до Zoom-конференція на тему "Планування та звітність бібліотек Черкаського регіону". Дякуємо фахівцям обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка та обласної бібліотеки для юнацтва імені Василя Симоненка за змістовні консультації.
А ви знали?
А ви знали, що сьогодні Всесвітній день чоловіків. З цієї нагоди ми підготували книжкову добірку, де головні герої – справжні чоловіки. І хоча багато хто вважає, що сьогодні книгами цікавиться здебільшого прекрасна половина людства, але справжні книголюби серед чоловіків все ж є. Книги, за їх власними словами, допомагають їм бути сильнішими, мудрішими, досвідченішими. "Більше читаєш - швидше міркуєш, стаєш людяніше і краще розумієш цей світ", - кажуть вони.
Пам'ятаймо!
Щороку, 21 листопада, відзначається День Гідності і Свободи. Його встановлено на честь початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. День Гідності та Свободи став своєрідним наступником Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований. Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. І якщо про першу написано не так багато, Революція Гідності зафіксована у численних книгах. Пропонуємо вам добірку видань, які допоможуть "освіжити" в пам'яті ті події та відчути атмосферу тих часів.
17 листопада 2021 р.
Вітаємо!
Сьогодні святкує свій день народження Софія Андрухович — укpaїнcькa письменниця та перекладачка. Авторка прозових книжок "Літо Мілени" (2002), "Старі люди" (2003), "Жінки їхніх чоловіків" (2005), "Сьомга" (2007) та численних публікацій у пресі. У 2014 році випустила роман "Фелікс Австрія", що того ж року отримав відзнаку "Книга року BBC". В січні 2020 року за мотивами її роману вийшов український повнометражний фільм "Віддана". У 2015 році стала лауреаткою премії імені Джозефа Конрада. У 2016 році Софія Андрухович спільно з Мар'яною Прохасько написали дитячу книгу-картинку "Сузір'я Курки". Того ж року книжка увійшла до престижного каталогу в галузі міжнародної дитячої та юнацької літератури "Білі круки". В минулому році побачив світ новий роман Софії Андрухович — «Амадока». Це історія про війну на Сході , Голокост в Україні, Розстріляне відродження сталінських років, про пам’ять і забуття. А ще Софія Андрухович перекладає з польської та англійської мови книги Мануели Ґретковської, Клайва Льюїса, Джоан Роулінґ, Кадзуо Ішіґуро.
А ви знали?
А ви знали, що 17-го листопада відзначається Міжнародний день солідарності студентів. Цей день був заснований в пам'ять про криваву трагедію, яка сталася в 1939 році в окупованій німцями Празі. Сьогодні ж День студента позиціонується не як жалобний день пам'яті, а як свято молодості, жаги до життя та великих звершень. То ж вітаємо вас, шановні студенти, зі святом та бажаємо, щоб навчання давалося легко, іспити здавалися з першого разу, а невтомний ентузіазм неодмінно привів до улюбленої, престижної та затребуваної професії. А ще пропонуємо вашій увазі книги 📙📘📗 про студентів та студентське життя.
Вітаємо!
Акція продовжується.
Акція "Я прочитав і рекомендую тобі" продовжується.
16 листопада 2021 р.
Поетичні рядки.
А ви знали?
Ми пропонує вам познайомитися з "літературними» ґудзиками. Сподіваємося, що вони вам теж сподобаються.
А ви знали?
А ви знали, що сьогодні відзначається Всесвітній день рукоділля (World Needlework Day)✂🎀🎁💐, який, безумовно, присвячений всім тим, хто вкладає свій творчий талант в вироби ручної роботи. Вітаємо всіх рукодільниць і рукодільників зі святом та запрошуємо до нашої бібліотеки. У нас є багато книг і журналів, які допоможуть вам опанувати новий вид рукоділля чи знайти нову ідею для вже опанованого. В цьому вам допоможе і виставка - інсталяція “Читай. Думай. Твори”.
15 листопада 2021 р.
Поетичні рядки.
Дякуємо за книги!
Колектив Звенигородської публічної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського дякує Сергію та Любові Яневським за подаровані книги. Більше сотні примірників книг поповнили фонд нашої бібліотеки - це твори українських та зарубіжних авторів, пізнавальна та навчальна література. Ми щиро вдячні за книги і впевнені - вони обов'язково знайдуть свого читача.
12 листопада 2021 р.
Акція продовжується.
Акція " Я прочитав і рекомендую тобі" продовжується.
11 листопада 2021 р.
Нові книги видавництва “Фабула”.
Дякуємо за книгу.
Поетичні рядки.
Це осінь, друже, це останній строк,
коли в руках, де грілася синиця,
лиш яблуко,
в якому чорним птицям
уже у теплих гніздах не сидиться,
не терпиться пуститись в переліт
під інше небо у незнаний світ.
І вже ножем торкається рука
до яблука, як сонце, золотого,
і чорних птиць на волю випуска,
на волю вітру, як рука, сліпого.
Це осінь, друже, втомлена гонитва
за світом, що з тобою спалахне —
і тільки дим у небо, як молитва,
в якій уже ні слова про земне.
Леонід Талалай.
Поетичні рядки.
Леонід Талалай.
11 листопада народився Леонід Талалай (1941-2012) – видатний український поет, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка. Він – представник постшістдесятницької, так званої "тихої лірики", котра в безпосередній художній практиці реалізувала естетичні ідеї, проголошені шістдесятниками. За тихістю його медитацій – неабияка глибина осмислення явищ природи, внутрішнього світу людини, життя соціуму. Тих, хто цікавиться поезією, запрошуємо до нашої бібліотеки. Нам є що вам запропонувати.📘📙📚
9 листопада 2021 р.
Як добре ви знаєте українську мову?
Важливою рисою справжнього громадянина є знання державної мови, правильне і вміле володіння нею. Людина вчиться мови все своє життя – від народження до глибокої старості. Чим досконаліше знатимете її, тим чіткіше будете висловлювати свої думки. До Дня української писемності та мови працівники Звенигородської публічної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського провели акцію "Як добре ви знаєте українську мову?" . Вітаючи зустрічних зі святом, дарували флаєри "Чекаємо на вас у бібліотеці" та бажали, щоб українське слово приносило естетичне задоволення і радість пізнання прекрасного.
Вітаємо!
Поетичні рядки.
В тебе, друже, не все гаразд,
Не вважай її примусовою,
Полюби, як весною ряст.
Примусова тим, хто цурається,
А хто любить, той легко вчить:
Все, як пишеться, в ній
вимовляється, –
Все, як пісня, у ній звучить.
І журлива вона, й піднесена,
тільки фальш для неї чужа.
В ній душа Шевченкова й Лесина,
І Франкова у ній душа.
Дорожи українською мовою,
Рідна мова – основа життя.
Хіба мати бува примусовою?
Непутящим бува дитя!
Дмитро Білоус
З Днем української писемності та мови!
8 листопада 2021 р.
Маргарет Мітчелл.
Хто ще не читав цієї всесвітньовідомої книги - запрошуємо до нашої бібліотеки. Книга "Звіяні вітром" чекає на вас.
Акція продовжується.
Ми на екскурсії у садибі-музеї В'ячеслава Чорновола.
Минулого тижня працівники Звенигородської публічної бібліотеки ім.Ю.С.Кримського відвідали садибу-музей великого українця, Героя України В. М. Чорновола. Директор музею Василь Стрижиус провів цікаву екскурсію, зокрема розповів про історію створення музею, наповнення його цікавими експонатами, і звичайно, змістовно розказав про життя видатного політика, його родину, політичні переконання. Відвідини музею, а вірніше гостина, пройшла у теплій, дружній обстановці, ми дізналися багато нового і цікавого про В'ячеслава Максимовича, його друзів та однодумців. Дуже вдячні Василю Васильовичу Стрижиусу за теплу зустріч і цікаву розповідь.