31 липня 2023 р.

А ви знали?

 А ви знали, що сьогодні день народження Гаррі Поттера? Гаррі Поттер — харизматична постать романів Джоан Роулінг та кінострічок, знятих за цими романами. Згідно з сюжетом, він з’явився на світ 31 липня 1980 року, тож його фанати заснували особливе свято — День народження Гаррі Поттера і щороку відзначають його 31 липня. Цікаво, що саме у цей день, тільки у 1965 році, народилася і авторка книг про Гаррі Поттера Джоан Роулінг.
Хто ще не знайомий героями книг Джоан Роулінг  - запрошуємо на нашої бібліотеки у нас є книги про пригоди юного чарівника Гаррі Поттера і його друзів Герміону Грейнджер і Рона Візлі, які навчаються у Гоґвортській школі чарів і чаклунства.

Дякуємо за книги.

 Ми завжди щиро і безмежно вдячні за подаровані  книги📚, бо впевнені – вони стануть важливою частинкою фонду нашої бібліотеки і обов’язково знайдуть свого читача. Сьогодні дякуємо Олені Дрозд за несподіваний і такий приємний подарунок - новенькі, цікаві і такі потрібні нашим читачам книги📚.
Запрошуємо читачів до нас на "дегустацію" новинок 📘📙📗.

Вітаємо!

 "Природа, її велич і краса, оспівана у поезії Василя Стрижиуса, - це ті крила, які несуть його вірші і пісні в серця людські, це ті святі почуття любови й добра, які дають радість і спокій, віру в прекрасне. Читаючи поезію Василя, милуєшся нею, радієш тій привітності й неповторності, вишуканості й глибині, поетичному мистецтву з яким змальований навколишній світ і пізнаєш його все більше, а з ним глибше пізнаєш себе". Так писав про поезію нашого земляка, члена Спілки слов’янських письменників України, український поет, член Національної спілки письменників України, лауреат літературної премії ім.В.Симоненка та літературної премії ім.Ю.Горліса-Горського Михайло Іванченко.
І дійсно поезія нашого земляка тісно пов’язана з природою, з тим життєдайним джерелом без якого не може бути повноцінним людське життя. В квітні нинішнього року Національний дендрологічний парк "Софіївка" НАН України, Уманське крайове літературно-мистецьке об’єднання Спілки слов’янських письменників України провели перший міжнародний літературно-мистецький фестиваль "Софіївка поетична". В даному заході прийняв участь і Василь Стрижиус. За підсумками фестивалю серед численних учасників, в номінації «Поезія» наш земляк посів третє місце, розділивши його з румунським поетом Едуардом Тара і був нагороджений Дипломом.
Сердечно вітаємо нашого поета-земляка, радіємо його успіхам, бажаємо йому міцного здоров’я і нових поетичних злетів.

29 липня 2023 р.

Вітаємо з ювілеєм!

З ювілеєм зрілості і мудрості, з 85-річчям, вітаємо Станіслава Станіславовича Лячинського.
Бажаємо Вам, шановний Станіславе Станіславовичу, побільше хороших днів, щасливих подій і миттєвостей, радісних звісток і свят. Нехай всі Ваші дні будуть наповнені любов’ю рідних,  приємними клопотами, хорошим самопочуттям і оптимістичним настроєм.
З повагою колектив
Звенигородської публічної бібліотеки ім. Ю.С.Кримського.

28 липня 2023 р.

День української державності у бібліотеці.

 День української державності нагадує нам про тисячолітню історію державотворення нашої країни. У це свято ми вшановуємо всі етапи нашого державотворення – від Русі до сьогодення, і всіх, хто доклав зусиль, щоб Україна існувала як незалежна, демократична держава. Саме сьогодні, у День української державності у Звенигородській публічній бібліотеці відбулася зустріч Василя Стрижиуса, поета, колишнього директора музею-садиби Героя України В. М. Чорновола з підопічними Звенигородського територіального центру соціального обслуговування. На початку заходу, працівник територіального центру соціального обслуговування Кучерюк Наталія,  розповіла про  основні етапи становлення української держави та про історію виникнення свята — День української державності. А потім Василь Васильович розповів про життєвий шлях В’ячеслава Чорновола, адже  проголошення та становлення незалежної України неможливо описати без імені  Чорновола. Це людина, яка певною мірою змінила країну у найважчий для неї час пошуків свободи та майбутнього. І сьогодні важко переоцінити його роль для вітчизняної політики. А ще Василь Стрижиус читав свої вірші.  
На закінчення заходу методист публічної бібліотеки Оксана Лещенко розповіла присутнім про історію нашої бібліотеки, про послуги які ми надаємо сьогодні, присутні отримали в подарунок невеличні сувеніри від бібліотеки.   






День української державності.

Сьогодні, 28 липня, Україна відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення. Історія українського державотворення сягає своїми витоками Руської середньовічної держави. Українська державність – це не тільки державна форма правління, але й національна свідомість, яка поєднує всіх українців. Українська державність – це наша спільна історія. Ми розвивалися разом, боролися за нашу державу і досягли багатьох видатних досягнень. Українська державність – це наше спільне майбутнє. Ми прагнемо до того, щоб жити в цілісній та сильній державі, яка буде захищати наші інтереси і права. Триває боротьба за українську державність, українці щодня героїчно захищають Україну та її майбутнє, щодня докладають зусиль для підтримки Сил Оборони України, допомоги постраждалим від війни. Наша сила у нашій єдності та прагненні жити у вільній і незалежній країні з демократичними цінностями. Хай найскоріше настане перемога України! Хай нові сторінки історії української державності будуть про процвітання та добробут України під мирним небом!                                             
 Слава Україні! Слава нації! Героям слава! 🇺🇦

27 липня 2023 р.

Цитата дня.


 "Скільки б ми не говорили про порожнечу життя, іноді достатньо одної лише квітки, щоб передумати..."   Анатоль Франс

Що таке USB-флеш-накопичувач?

 Багато з вас знає, що за допомогою невеликого пристрою можна переносити з одного комп'ютера на інший різноманітні текстові електронні документи, музичні композиції і відеофайли. Але не всі чітко усвідомлюють як і завдяки чому це можна зробити. Ми вам допоможемо. Це можна зробити за допомогою зовнішнього носія інформації, зокрема флешки.  Флешка (USB-флеш-накопи́чувач) це носій інформації, що використовує флеш-пам'ять для збереження даних та підключається до комп'ютера чи іншого пристрою через USB-порт. Щоб дізнатися більше — завітайте до нашого Хабу цифрової освіти і ми допоможемо, розкажемо і покажемо як зберегти будь які файли на  зовнішніх носіях, чи навпаки — завантажити їх на комп’ютер.

Важливо!

14 липня 2023 р.

День пам'яті.

 14 липня день пам'яті Олеся Гончара - видатного українського письменника, літературного критика, громадського діяча, першого Шевченківського лауреата в галузі літератури, інших численних премій і нагород, Героя України (1918-1995).Він за життя  став класиком літератури. Зазнав слави і цькування радянської системи.У суспільстві Олесь Гончар заслужив славу людини моральної й совісної. У щоденнику він залишив запис  "Січовик заповідав класти в могилу - під голову - сідло козацьке... А що я заповів би? Мені покласти під голову три книги: "Тронку", "Собор" і "Зорю".

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

 Богдан Гаврилишин "Залишаюсь українцем"
Літературна "епопея", що відтворює історичні події майже століття, вміщає переплетені між собою долі багатьох країн, народів і окремих людей в одній-єдиній особі. Особі, яку доля щедро обдарувала величезною любов’ю до рідної землі, й саме ця любов допомагає підкорити такі вершини, що їх, здавалось би, неможливо здолати самотужки.
Ідеаліст і прагматик, гуморист і зухвалець, всесвітньовідомий економіст і меценат, суспільний діяч і радник кількох президентів України, засновник Міжнародного інституту менеджменту — першої в Україні бізнес-школи — і він же — хлопчик із карпатського села, а згодом простий канадський лісоруб Богдан Гаврилишин оповідає карколомну історію власного життя й цілої епохи.

13 липня 2023 р.

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

“Як ти, брате?” – це волонтерська ініціатива, що навчає військових та цивільних надавати допомогу одне одному під час війни.  Засновник проєкту — психотерапевт і соціальний психолог Антон Семенов. Разом з командою він розробляє посібники, які містять прості та дієві алгоритми взаємодії в різних ситуаціях.
Пропонуємо вашій увазі книги проєкту, які є у фонді нашої бібліотеки: “Як ти, кохана(ий)?”, “Як ти, брате? Як ти сестро?”, “Як ти, сонечко?”. Ці посібники  покликані розвивати взаємну допомогу та підтримку під час війни перебуваючи на відстані, долати труднощі в спілкуванні з людьми, які пережили травматичний досвід. З посібників ви дізнаєтеся, як правильно вести розмову, щоб вона допомогла людині проговорити й осмислити її складний досвід:
● як встановити контакт;
● як і про що розмовляти;
● як реагувати;
● що питати;
● коли потрібно помовчати.
“Через війну людей з травматичним досвідом багато, а психотерапевтів на всіх не вистачить. Тому кожен з нас може стати трошки психотерапевтом для тих, кому потрібна допомога”, – зазначає Антон Семенов. 

Вітаємо!

 Сьогодні,13 липня, український кінорежисер, сценарист, письменник, лауреат премії А.Сахарова за свободу думки Європарламенту та  Національної премії України імені Тараса Шевченка, колишній бранець Кремля Олег Сенцов, який нині захищає Україну на фронті, святкує 47-й день народження. Вітаємо, пане Олеже! Перемоги і Миру! Здоров'я і Щастя! А ще, нам усім - прочитати багато ваших книг та подивитися багато ваших фільмів на великих екранах.

12 липня 2023 р.

Поезія народжена війною.

 Ще вродить жито. Визріє овес.
Ще буде мир, здобутий в перемогах.
І тільки душі до святих небес,
полинуть птахом до самого Бога.
Ще будуть квіти, бджоли і нектар.
Нап'ються пуп'янки живильної водиці.
І тільки кров, пролита на вівтар,
Розквітне маком в золотій пшениці.
І тільки біль ніколи не мине
За тихий рай дитячого спокòю.
І мирне небо -- чисте й голубе,
Загоїть рани, та не нам з тобою...
І буде Київ. Вічний і новùй.
Повстане все, що в попелі згоріло.
Спечеться хліб -- святий і запашний.
І Бог воздасть. За все, що наболіло...
Людмила Галінська

Подарунок від БФ "Бібліотечна країна".

Звенигородська публічна бібліотека ім.Ю.С.Кримського отримала від Благодійного фонду "Бібліотечна країна" книги у подарунок. Це книги для дітей, книги з волонтерського проекту, мета якого навчити всіх охочих допомагати через розмову людям, які отримали травматичний досвід – як військовим, так і цивільним. А ще - літературні спогади Богдана Гаврилишина "Залишаюсь українцем", флаєри "Декларація відповідальності людини" та насіння соняшника сорту "Богдан Гаврилишин". Ми щиро вдячні благодійному фонду за небайдужість.  Впевнені, що подаровані книги швидко знайдуть своїх читачів.


11 липня 2023 р.

А ви знали?

 А ви знали, що 11 липня всі ласуни відзначають смачне свято - Всесвітній день шоколаду. Це свято виникло у Франції в 1995 році. День шоколаду швидко набув популярності і був підтриманий в Німеччині, Італії, Швейцарії та, зокрема, і в Україні. У цей день проводяться різноманітні фестивалі та заходи, присвячені цьому чудовому продукту, а також екскурсії на шоколадні фабрики, заводи і кондитерські. Тут можна не тільки дізнатися, як роблять шоколад, але і взяти участь у різних конкурсах, дегустаціях, майстер-класах і виставках. Ми ж традиційно пропонуємо книги в назві яких є слово шоколад або він же є невід'ємною частиною розповіді. Це далеко не повний перелік таких книг. Смакуйте шоколадом і книгами про шоколад, отримуйте задоволення. 🍫🍫🍬🍬📕📗📘🤩 

Євген Положій.

 Сьогодні виповнюється 55 років від дня народження Євгена Положія, визнаного українського письменника та журналіста. Вітаємо Євгена Вікторовича з ювілеєм та бажаємо йому здійснення найзаповітніших бажань, успішного втілення в життя всіх творчих задумів та великого числа шанувальників.
Євген Положій є досить відомою особистістю, автором відомого роману “Іловайськ”, котрий увійшов до рейтингу 30-ти знакових книг, виданих за 30 років Незалежності України. Цей роман – заснований на реальних подіях – був відразу помічений читачем. А автор був “помічений” ворогом: росіяни внесли Положія до своїх “розстрільних списків”. Євген Положій є автором багатьох художніх творів, серед яких “Потяг”, “П’ять секунд, п’ять днів”, “Дядечко на ім'я Бог”, “Юрій Юрійович, улюбленець жінок”, "Іловайськ", “Мері та її аеропорт”, ці книги є у фонді нашої бібліотеки. 
У планах письменника - новий роман “Фінальний епізод” (війни, що триває 400 років). Там не лише про останній рік. Там про останні років 50. Вихід книги запланований на осінь цього року. 

А ви знали?

 А ви знали, що бібліотека Міжнародного університету Акіти (Японія) відома як “бібліотека, яка ніколи не спить”.  Бібліотека Накадзіма – це єдина бібліотека в Японії, яка залишається відкритою протягом 24 годин цілий рік. Важливо, що книгозбірня відкрита і для туристів. Щоправда, лише вранці, вдень та ввечері: з 9:00 до 22:00. Ніч – тільки для студентів та викладачів.  Бібліотека побудована в 2008 році, її фонди складають 75000 книг та більш ніж 200 назв газет.  Вона є однією з 14 бібліотек Японії, визначених як Бібліотека-депозитарій ООН завдяки міжнародній колекції не японської літератури (60% книг фонду іноземними мовами). А ще бібліотека Накадзіма, яка є частиною Міжнародного університету Акіта, вважається найкрасивішою бібліотекою Японії. Вона відома своїм напівкруглим дизайном, що нагадує римський Колізей. Дах, побудований з використанням стародавніх методів будівництва префектури Акіта, виконаний з місцевої кедрової деревини і розходиться віялом, утворюючи неймовірну куполоподібну конструкцію, а слабкий запах хвойного дерева має заспокійливий вплив. Це особливо корисно для студентів, які перебувають у стані стресу напередодні заліків та іспитів.

Поезія народжена війною.


 Солдати не говорять про війну.
Вона у них ножами поміж ребер,
зів'ялим листям на замерзлих стеблах,
знаменням вощаним від тютюну.
Солдати не співають про бої.
Вони у них під шкірою у жилах,
у бурих цятках на прозорих крилах,
в отруйних жалах чорної змії.
Солдати не розказують про біль.
Його нема ніде і він усюди
осколками ліворуч серця в грудях,
тривогами, що сипле заметіль.
Солдати не говорять досхочу
про стук сердець самотніх в суголоссі,
про рідний запах сяйного волосся.
І я мовчу...
Anatoliy Anatoliy

10 липня 2023 р.

А ви знали?

А ви знали, що 10 липня увесь світ відзначає День Ніколи Тесли. Саме цього дня, у 1856 році народився цей видатний сербський фізик, інженер, раціоналізатор та винахідник. Йому належать численні винаходи в галузях електрики та електротехніки. Він є автором теорії змінного струму, він створив перший у світі електричний двигун зі змінним струмом, а також зробив багато інших великих відкриттів, які стали вирішальними для розвитку світових технологій. Більше про цю надзвичайну людину ви можете дізнатися з книг, які є у фонді нашої бібліотеки.

7 липня 2023 р.

Цитата з книги.

 #цитата_з_книги #цитатазкниги

Що таке QR-код?

Ви не уявляєте, що таке QR-код та для чого він потрібен? Ми вам допоможемо! 
Зараз вже увесь світ користується QR-кодами. Найбільш відомий та популярний варіант - кодування посилання на сайт. Тут все просто, ви скануєте код і вас автоматично перекидає на якусь сторінку сайту. Дуже оригінально і зручно. А ще QR-код використовують в логістиці, торгівлі, документообігу та інших сферах, пов'язаних з повсякденним життям людей. Тож завітайте до Хабу цифрової освіти, який діє при нашій бібліотеці, і ми розповімо вам що таке QR-код, для чого він потрібен, як його відсканувати і де його можна використати. Запевняємо вас, що це — дуже зручна та потрібна технологія. 

6 липня 2023 р.

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

А ви знали, що 6 липня 1934 року у м.Парижі помер Батько Махно, командувач Революційної повстанської армії України, керівник селянського повстанського руху 1918–1921 років, відомий анархіст і тактик ведення партизанської війни.  Урну з прахом Махна замуровано у стіні комунарів під номером 6685 у 87 відділі кладовища Пер-Лашез.
Більше про “неймовірне життя і пригоди Нестора Махна” ви зможете дізнатися з книги  Володимира Чопа “Нестор Махно: останній селянський герой”. Це історична монографія, але написана літературною, а іноді й розмовною мовою в кращих традиціях вітчизняної історіографії ХІХ століття. У книзі багато ілюстративного матеріалу: документи, фотографії Нестора Махна та його повстанців, істориків і діячів того часу. Нестор Махно заслуговує на право називатися народним героєм з однієї простої причини – його особистість і вчинки ввійшли у фольклор та історичну пам’ять українського народу.
Книга буде цікавою для широкого кола читачів, науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією рідного краю.