28 вересня 2017 р.

Семінар бібліотечних працівників.

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек в Звенигородській центральній районній бібліотеці ім.Ю.С.Кримського відбувся семінар “Сучасна бібліотека — центр інформації, духовного розвитку та організації дозвілля.”


З вітальним словом виступила директор ЦБС Добровольська Л.М. В своєму виступі директор наголосила, що бібліотеки — це не просто храм знань та центри культурного життя населення, це безпосередньо осередок розвитку та підтримки місцевої громади, а бібліотекарі – це порадники на шляху до вершини знань та мудрості, збирачі духовних скарбів та провідники у світ непізнаного. 


Традиційно привітали ювілярів. В цьому році - це завідуюча Хлипнівською СБФ Коваль Віра Василівна та працівники центральної  районної бібліотеки Надточій Валентина Дмитрівна та Гаркавенко Ольга Юріївна.Заступник директора по роботі з дітьми Білан О.П. нагадала про традиційні форми бібліографічного інформування користувачів — дітей та познайомила бібліотекарів з переможцями Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» за останні роки


Бібліотекар районної бібліотеки для дітей Борисенко О.М. поділилася методичними рекомендаціями з обласних курсів підвищення кваліфікації.


Редактор відділу комплектування Надточій В.Д. розповіла про впровадження в роботу бібліотек універсальної десяткової класифікації (УДК) замість бібліотечно-бібліографічної класифікації (ББК).
Зауважила, що УДК заснована на таблицях за ієрархічним принципом поділу від загального до конкретного з використанням цифрового десяткового коду. Його радянський аналог ББК використовує таблицю класифікації і побудований за ієрархічним принципом, однак за іншою методологією. 


Методичні рекомендації по створенню центрів українознавства та народознавства в бібліотеках району надала методист ЦРБ Лещенко О.І.


В рамках “Години цікавих зустрічей для бібліотекарів” відбулася зустріч з  головою правління Звенигородського товариства єврейської культури  Браславським Л.Я. Його розповідь була присвячена трагедії Бабиного Яру, річницю якої відзначаємо 29 вересня. На завершення зустрічі Браславський Л.Я подарував підбірку книг про трагічні події в історії єврейського народу.