Про чорнобильську катастрофу в українській літературі написано чимало. Крім віршів багатьох поетів, що писалися відразу й згодом після аварії, найбільш відомі твори – документальна повість Юрія Щербака "Чорнобиль" , поема Івана Драча "Чорнобильська мадонна", роман Володимира Яворівського "Марія з полином у кінці століття", поема Бориса Олійника "Сім". Згодом додалася книжка Світлани Алексієвич "Чорнобильська молитва", яку українською мовою переклала Оксана Забужко, давши творові (за погодженням з авторкою) назву "Чорнобиль: хроніка майбутнього". Авторка створила оповідь на основі інтерв'ю із сотнями очевидців: ліквідаторами та посадовцями, які приймали важливі рішення щодо ходу подій; потерпілими та їхніми родичами; вимушеними переселенцями та тими, хто вирішив повернутися назад у зону відчуження.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgAcoW_LdE0OM1RCoLNg4cEsKR87a6gpXlJ8n_g0WcYNynQo6wk2z3cxdOaOYaQhrWpfqatAwEk4erBazeX4HCGwHCrxgufYCJpJTRePgCMBAGGEjhPlDdkKw4uMvKEmJZp3f4dpFrzfTMmTv_nRw29PN0l1EtIn6Twwdkiche6O9KRwWd4L1DihJ00AQ/w400-h283/26.jpg)
Щороку в українських та закордонних видавництвах виходять нові книги про Чорнобильську трагедію. Пропонуємо вашій увазі ще три книги про Чорнобиль, які по-різному повертають нас у квітень 1986 року.
Книга Галі Аккерман "Пройти крізь Чорнобиль" – це подорож письменника крізь драму Чорнобиля в різноманітних її людських, соціокультурних, професійних аспектах. Це проходження крізь очисний вогонь нового знання, трагічних відкриттів, крізь драму людських доль. Ця книжка також про Чорнобиль як про один з найстрашніших злочинів радянської системи. Незаперечна цінність видання і в тому, що це погляд людини з іншої культури – адже авторка суміщає в собі єврейську, російську і французьку культури, родинно пов'язана з Україною.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEifXHb8altcybRcOnmJAVt5BOGe5XGy1sHwc6F_dGNBE7IJL-6O4FsoP3t6kOyQddlWU1zRH-blFdpONnoEH0TaYD-QCsplHwjhadwg9CsFsuPBXOnTp2wKJLCRcaWzQJPp8oi4_8PMXuBM0lnBkb3yFcBBkxO4LYfae1-cFkzFWWP34JGME22a-XAokg/w146-h200/%D0%97%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D1%96%D0%B9_%D0%97%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B3%D0%B8%D0%B9%20%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%8C%20%D0%A7.jpg)
Книжка Юрія Завгороднього "Задовгий день Ч. Зона поза часом" хоча і творилася деякою мірою за спогадами власного перебування серед активних учасників післяаварійної роботи в Чорнобильській зоні, але на сьогодні вже проминуло досить багато часу з тих днів, тому автор значно віддалився від конкретизації тодішніх подій та реальних осіб. Ця річ є цілковитими художніми фантазіями поета, роздумами над загальнолюдськими проблемами, візіями зболеної пам’яті поета, які не створюють цілісного епічного полотна, а намагаються змалювати давні події через окремі фраґменти доль двох людей, які з різних причин опинилися в "Зоні поза часом", що є тільки тлом подій одного задовгого дня. Автор запевняє, що головні персонажі цієї книжки, як і всі допоміжні діючі особи, не мають реальних прототипів.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg0gFOiYrPxmRjImkJnnaaW0HC2H9qiI-Iz13aDD7s91G3obVNNZk9CDfjiH4IKexERj1u-2EeLoJ7PjVRoeY99L-EtLFTAMvKvjfs3FpptC_4A6LL6KEsYW03yAD9wDdWPYxwWujBJRmTboilStIaS_-z9_nQYiR9QQ7FQDkJek4UcSBHvPaLG7E5hdg/w150-h200/LibKh00000000724.jpg)
Маркіян Камиш. Прогулянка в зону (ОФОРМЛЯНДІЯ). В книзі ви не знайдете стандартних описів Зони, нудних історичних викладок і роздумів над істинними причинами Чорнобильської аварії. Тут – погляд зсередини на явище нелегального туризму в Чорнобильську Зону відчуження. Тут – смарагдові болота, міліцейські засідки, і збиті до кривавих мозолів ноги. Тут загрозливі зливи нічної Прип’яті та світанкові чари Полісся. Тут спроба відповісти на питання, що коїться в душі людини, яка роками і потай досліджує заборонену землю.
Усі ці книжки ви можете прочитати, завітавши до нашої бібліотеки.