Завідуюча відділом обслуговування центральної районної бібліотеки ім. Ю.С.Кримського Гаркавенко О.Л. провела екскурс в історію, познайомила слухачів Університету з історією козацької доби, яка тривала кілька століть (від кінця ХV до кінця ХVІІІ); розповіла про її важливе значення в історії України, про духовний зв’язок з лицарями-козаками, який став утіленням невмирущого українського духу. В Україні немає важливішого чинника, який би був і центром, і перехрестям, і змістом переважної більшості соціальних процесів, та важливішого компонента національної й територіальної консолідації, ніж козацтво. Саме цей феномен сприяв виробленню такого способу життя українського етносу, який допоміг йому вижити в умовах не тільки відсутності власної держави, але й за часів тотального знищення всього національного, самобутнього. Окремо зупинилася на таких історичних постатях, як Юрій Хмельницький та Іван Скоропадський, 375 та 370 річницю від дня народження яких відзначаємо у цьому році. На закінчення слухачі ознайомилися з переглядом літератури українських авторів про козаків.