4 липня 2017 р.

Вулиці нашого міста носять їх імена: Ярослав Мудрий.

В історії Київської Русі багато князів залишили помітний слід. Ярослав, прозваний Мудрим, серед них  по праву займає провідне місце. Він продовжив справу свого батька Володимира Великого, зібрав воєдино землі, які відпали  після смерті князя, відновив територію держави, зміцнив державний апарат, заклав основи судової системи, провів значні культурні перетворення. При ньому Київська Русь стала найбільшою державою Європи. Все це дає підставу стверджувати, що час правління Ярослава Мудрого (1019-1054) — це час найвищого розквіту Київської Русі. Ярослав був людиною, яка зуміла подолати власні проблеми. Не володіючи великою фізичною силою, характерною для багатьох князів того часу, він показав себе сміливим воїном і безстрашно вів війська в бою. Народившись в язичницькому середовищі, Ярослав став справжнім християнином. Відсунутий історією на задвірки, будучи лише четвертим сином Володимира, Ярослав зумів пробитися до великокнязівського столу і посідати його майже тридцять п’ять років. Протягом цього часу Давньоруська держава зберігала свою могутність і міжнародний авторитет.                                  
В сучасній Україні встановлено високу державну нагороду – Орден князя Ярослава Мудрого (1995), для нагородження громадян за видатні особисті заслуги перед українською державою в галузі державного будівництва, зміцнення міжнародного авторитету України, розвитку економіки, науки, освіти, культури, мистецтва, охорони здоров'я, за благодійну, гуманістичну та громадську діяльність.
Національною академією правових наук України та Національним університетом "Юридична академія України імені Ярослава Мудрого" заснована Премія імені Ярослава Мудрого (2001) – визнання видатних заслуг науковців-правознавців та практиків-юристів в розбудові правової демократичної держави України.
Портрет Ярослава Мудрого зображено на банкноті номіналом 2 гривні та на пам'ятній срібній монеті номіналом 10 гривень.

Розпорядженням Звенигородської міської ради №19 від 18.02.2016 ”Про перейменування вулиць та провулків м.Звенигородки" вулиця Паризької Комуни  перейменована на вулицю  Ярослава Мудрого.