26 січня 2022 р.

Увага! Новинка.

 Пропонуємо вашій увазі  роман видатного українського вченого-орієнталіста, мовознавця, письменника й перекладача, громадського та наукового діяча Агатангела Кримського “Андрій Лаговський”. Роман  творився майже чверть століття (1895—1919). Письменник час від часу повертався до роботи над твором, вносив правки до першої частини — оповідання «Не порозуміються» і другої — «Туапсе» вже як продовження повісті «Андрій Лаговський» (у першому варіанті). Наступні два розділи «За святим Єфремом Сіріним» і «Порозумілися»  — це доповнення до нової остаточної редакції роману. Ця книжка — перша посмертна публікація роману без купюр і з додатком двох звернень автора «До читачів» та листа Лесі Українки з аналізом перших двох частин твору — рідкісного для української літератури інтелектуального роману. 
Прочитати цей твір буде корисно усім, хто цікавиться Сходом, до того ж, Схід та Україна несподіваним чином переплітаються у романі, як це було і в житті самого А. Кримського.
Упорядником, автором післямови, коментарів та приміток до книги є С.А.Гальченко, український літературознавець, кандидат філологічних наук, Заслужений працівник культури України. Саме завдячуючи йому ми маємо цю книгу у бібліотеці.