3 березня 2023 р.

Це цікаво. Із фонду нашої бібліотеки.

 Андрій Семʼянків "Танці з кістками". Проста, на перший погляд, історія про патологоанатома-невдаху. Северина не цінують на роботі, мало платять, з особистим життям теж відбувається щось незрозуміле, самооцінка на нулі. Тож перебуваючи практично на дні, він  хапається за можливість підзаробити. Так, пропозиція не зовсім легальна, так, навряд чи можна чекати чогось доброго від ринку трансплантації органів, але так спокусливо нарешті влаштувати собі забезпечене життя. Зрештою, Северин має забрати в уже мертвих людей якусь дрібничку, те, що їм і так не потрібно. Поки що у мертвих людей, поки що дрібничку. Ми бачимо як на наших очах маленька грудка снігу перетворюється шар за шаром на величезну брилу, що загрожує знести все на своєму шляху. Отаке воно буремне Севине життя. Крок за кроком, рішення за рішенням патологоанатом змінюється, трансформується — так у всіма зневаженого чоловіка на межі алкоголізму спершу проростає впевненість у собі, а за нею і безпринципність... Скоївши один злочин, він набагато легше вчиняє інший, а за ним і наступний. Те, що вчора Северин вважав неприпустимим, стає  нормою. Та й узагалі виникає питання: як далеко він може зайти і чи здатен тепер зупинитися? 
Атмосфера в книзі похмура, навіть трохи депресивна, але сюжет динамічний, дуже логічно побудований, книга вимагає зосередженого вдумливого читання. Можливо, комусь вона видасться важкою та навіть шокуючою, проте вона надзвичайно правдива.
#сучаснаукраїнськапроза #книжкові_новинки #бібліотека_радить #увага_новинки #читаюукраїнською #люблючитати #андрійсемянків #танцізкістками #укрсучліт #це_цікаво #із_фонду_нашої_бібліотеки