Панченко Володимир. Старовинні герби українських міст. - К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018.
А чи знаєте ви , що слово ГЕРБ походить від німецького ERBE — спадщина — усталене символічне зображення, виконане за правилами геральдики, яке є атрибутом певної особи чи громади. У пропонованому виданні зібрані відомості та представлені герби з різних українських міст та містечок. В ньому наведені документальні джерела виникнення гербів. Є в книзі і старовинний герб нашого міста.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEii7ykqFzPnCGFcHbUd4JGtw1DB36_DWEC8-eX-WFcos0uj8qzrecq3SRSgBrWcgm7pREEp9aBNCGwMEnuF6nQlojRZN6pZtb2abogSvn2o5gvAY3ZZibJ0DiSQuy29A4ycCfDsS4C9XTW0/s320/5.jpg)
Геральдична спадщина міст і містечок України від найдавніших часів до початку новітньої доби - явище надзвичайно цікаве. У своїй символіці вона відображає найголовніші моменти народного життя минулих епох: від релігійних та звичаєвих світоглядних засад до характерних етнічно-регіональних відмінностей у побуті, господарстві, промислах, ремеслах тощо.
Українська міська геральдика минулих часів — насамперед найцінніше історичне джерело, яке стає в пригоді сучасним дослідникам рідної старовини.