![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh1ho5zUWmukgK6xY8spkbO6fKmYDsk_FA_ngpDftyTAa67qnu_agXC5HlJFQMQqkqcJYtH-40v6CUQHQYFUOQAVgFpAISRNua-u_tye-6k4cUjP4-NDSlrqUq__TFpUvW8yyzj5YaumRBo/s400/%25D1%258F%25D1%2580%25D0%25B8%25D0%25BB%25D0%25BE.jpg)
1 липня – маківка літа. Саме сьогодні наші предки відзначали День Ярила, Бога Сонця. Люди вірили, що в цей день настає найкращий час починати косовицю і збирати лікарські трави. Вважається, що цей день особливий, коли відступають земні біди, і стають видні дари землі, дивлячись на які можна побачити багато. Наприклад, якщо в полудень заплести міцні (не першу року) гілки у берези, то через них з крутого берега річки можна побачити своїх близьких, від яких давно не отримували звісток. Існує повір’я, що 1 липня – час, коли всі святі міряються силою з язичницьким богом Ярилою , а побороти його не можуть. Цікаво що Ярилин день відзначали не тільки 1 липня, але і 1 березня.