31 липня 2019 р.

День народження Джоан Роулінг - "мами" Гаррі Поттера.

Сьогодні, 31 липня, народилася британська письменниця Джоан Роулінг, відома як авторка серії романів про чарівника Гаррі Поттера. Її книги отримали світове визнання та купу нагород. Окрім того, своєю письменницькою діяльністю Джоан змусила дітей усього світу полюбити книги та процес читання. Ми зібрали для вас найцікавіші факти про відому письменницю та її праці. 
  • Джоан Роулінг стала першою письменницею-мільярдером завдяки своїм книгам. Сьогодні Дж. К. Роулінг є найвисокооплачуванішою світовою авторкою. Вся літературна спадщина Роулінг оцінюється в сотні мільярдів доларів, а сама торгова марка "Harry Potter" – приблизно в 15 мільярдів доларів.
   • Гаррі Поттер народився в 1980 році і разом з автором Джоан Роулінг святкує свій день народження 31 липня.
    • Перед виходом роману "Гаррі Поттер і філософський камінь" письменниці відмовило 14 видавничих агентств. Ніхто не хотів друкувати історію про хлопчика-чарівника, яку написала жінка. Тому авторці довелося скоротити Джоанна до Дж., аби книгу швидше розкупили (на даний момент продано більше як 450 млн книг).
    • Книги, а пізніше і фільми про Гаррі Поттера різко підняли попит на сов як домашніх улюбленців. Втім згодом через те, що люди не в змозі були доглядати за дикими птахами, більшість із них опинилися на вулиці. 
    • Дементорів письменниця вигадала, під час багаторічної депресії. Брак коштів і відсутність стабільної роботи для матері-одиначки виявилися важким випробуванням .
    • Роулінг зізналася, що вона б ніколи не написала романи про Гаррі Поттера, якби у неї не померла мама . Лише пізнавши, що таке смерть близької людини, можна було написати про життя та смерть, що є ключовими віхами в історіях про Гаррі Поттера. 
    • Герміону Ґрейнджер авторка списала з себе. Джоанна розповіла, що також була всезнайкою і жодним чином не любила хуліганство.
  • Платформа 9¾, з якої йде поїзд у Хогвартс знаходиться на одному з найбільших Лондонських вокзалів. Саме там свого часу познайомилися батьки Роулінг.
    • У четвертій книзі з’явилися чарівниця Наталі МакДональд. Цей персонаж отримав своє ім'я в пам'ять про реальну дівчинку, яка написала лист Джоан Роулінг. Наталі була хвора на лейкемію і боялася не дочекатися виходу книги "Гаррі Поттер і Кубок вогню". Джоан відповіла дівчинці та розповіла про подальші долі героїв. Однак лист вже отримала мати, коли дівчинка померла.