1 січня 2017 р.

До дня народження Джерома Девіда Селінджера.

Джером Девід Селінджер — американський письменник, основним твором якого є шедевр «Ловець у житі» (1951). 
Народився Джером Девід Селінджер 1 січня 1919 року в Нью-Йорку. У 1936 році  закінчив військове училище в м. Веллі-Фордж, штат Пенсільванія. Тут відбувся його літературний дебют: Джером написав три строфи для шкільного гімну, який, до речі, виповнюється і по сей день.
Письменницька кар’єра Селінджера почалася з публікації коротких оповідань у нью-йоркських журналах. Першу серйозну популярність Селінджеру принесло коротке оповідання «Добре ловиться рибка-бананка» (1948) — історія одного дня з життя Симора Гласса і його дружини.  Через одинадцять років після першої публікації, 16 липня 1951 року, виходить друком єдиний роман Селінджера «Ловець у житі» або «Над прірвою у житі» (1951), над яким письменник працював з 1941 року. Роман зустрів дружне схвалення критики і до сих пір зберігає популярність. 
На час виходу роману в різних періодичних виданнях вже були опубліковані двадцять шість творів Селінджера, в тому числі сім з дев’яти новел, що склали в 1953 році окрему книгу «Дев’ять оповідань». Після того як роман «Над прірвою в житі» завоював популярність, Селінджер почав вести життя затворника, відмовляючись давати інтерв’ю. Після 1965 він перестав друкуватися, пишучи тільки для себе.
В останні роки життя він практично ніяк не спілкувався з зовнішнім світом, живучи за високою огорожею в особняку в містечку Корніш, штат Нью-Гемпшир, і займаючись різноманітними духовними практиками (буддизм, індуїзм, йога, макробіотика, діанетика), а також нетрадиційною медициною, глоссолалія, гомеопатією, акупунктурою і християнської наукою. Селінджер помер у своєму будинку в Нью-Гемпширі 27 січня 2010 року в віці 91 року.