23 грудня 2016 р.

Геній детективу.


Джеймс Хедлі Чейз (справжнє ім'я Рене Брабазон Раймонд) народився 24 грудня 1906 року в Лондоні, в родині офіцера. Чейз здобув освіту в королівській школі в Рочестері.
У 32 роки  за 12 днів написав свій перший детектив "Немає орхідей для міс Блендіш". Роман став однією з найбільш продаваних книг десятиліття. Пізніше Чейз був викритий у плагіаті сюжету роману і приніс публічне вибачення.
Ставши професійним письменником, Чейз перервав свою творчість тільки у зв'язку зі службою в армії під час Другої світової війни, коли був льотчиком Королівських ВПС.
Більшість своїх романів Чейз написав використовуючи словники американського сленгу, докладні карти, енциклопедії та довідники про життя американського злочинного світу. Дія більшості його романів відбувається в США хоча сам Чейз там ніколи не жив (за винятком двох коротких поїздок в Майамі і Новий Орлеан). Є у Чейза романи "чисто детективні", в яких розслідування заплутаних ниток злочину ведуть приватні детективи Вік Маллоу або Марк Гірланд, або Дейв Феннер, є  і "поліцейські детективи", є безліч авантюрно-пригодницьких романів, є чимало романів, сюжет яких побудований на шантажі, є й гангстерські історії , але безліч романів змішаних підвидів жанру, уміло з'єднаних в ціле.
Романи Чейза дуже популярні в Азії та Африці. Багато його романів  раніше побачили світ у Франції в великому паризькому видавництві «Галлімар», лише потім вони друкуються в інших країнах. Багато романів Чейза екранізовані, особливо у Франції. Чейз  був дуже популярний в СРСР за часів перебудови. Після себе він залишив понад вісім десятків детективних романів. Популярний Джеймс Хедлі Чейз і сьогодні. Тож запрошуємо всіх шанувальників творчості  Джеймса Х. Чейза  до нашої бібліотеки. Вам буде що вибрати почитати.